Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

McGregor: Jsem šťastný, přijde K.O. Cowboy: Nakopeme si prdele. Nebuďte kreténi

  • Napsal Martin Kopunec

Conor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieConor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieLAS VEGAS – Noc ze středy na čtvrtek patřila v Las Vegas tiskové konferenci ke galavečeru UFC 246. A hlavnímu taháku mezi Conorem McGregorem a Donaldem „Cowboyem“ Cerronem. Oba rivalové se tak poprvé od ohlášení souboje potkali tváří v tvář. A bylo to zcela odlišné setkání než před lety...

Reportér (dále R): Conore, chtěl bych začít tebou. Je hodně viditelné, jak moc rozdílná energie je kolem tebe tento víkend. Jak věci řešíš jinak a jaký máš ke všemu kolem zápasu přístup. Velmi mě zajímá, jestli dokážeš určit ten moment, kdy sis uvědomil, že chceš udělat změnu oproti poslednímu zápasu.

Conor McGregor (dále CM): Popravdě, zas tak moc jsem se nezměnil. Jsem jaký jsem, takový jako vždy. Mám jiného soupeře, jiné okolnosti. Jsem teď v pozici, kdy jsem opravdu velmi rád za to, že mohu být zde, a těším se, až se zase předvedu fanouškům proti tak kvalitnímu soupeři, veteránovi tohoto sportu. Jsem prostě na dobrém místě, nemyslím si, že jsem se změnil. Jsem prostě jen soustředěný a šťastný, že tu mohu být. Stejně jako jsem byl skoro vždy.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

R: Za posledních pár měsíců jsi mimo oktagon měl nějaké osobní problémy, hodně věcí bylo proti tobě. Napadlo tě se nevracet? Dokážu si totiž představit, že máš na bankovním účtu více než dost peněz.

CM: Představuješ si to správně. Jsem velmi vděčný, velmi poctěn a šťastný za to, že mohu být na půdě Spojených států. V Las Vegas. Mám na toto místo spoustu úžasných vzpomínek. Můj život v Americe se naprosto změnil a jsem velmi poctěn, že zde mohu být a předvádět se před lidmi. Jsem bojovník a umělec. Díky lidem ráno vstávám z postele, takže jsem velmi šťastný.

R: Prozradil si velké plány pro rok 2020. Zajímá mě, jestli jsi tedy schopen dostat se ze stínu potíží se zákonem, jestli je všechno pryč. Nemáš na své cestě nějaké případné překážky nebo výmoly, které by tě mohli zpomalit a narušit tak tvůj plán?

CM: Pánové, nic teď není špatně. Jsem na skvělém místě, jsem připraven bojovat a jsem nastavený na velké cíle. Jsem tu abych nakopl UFC pro velký rok 2020 a budu v tom pokračovat. Bude to obrovský rok pro UFC a společnost McGregor sport. (smích) Mám v sobě spoustu skvělých emocí a je sakra dobré být zpět.

R: Ještě jedna pro Conora. Vím, že hodně respektuješ Cowboye, ale všichni zde čekají na předpověď Mystic Maca, a jak to celé dopadne.

CM: Máme to s Cowboyem sem a tam po celé ty roky a naposledy, když jsme spolu mluvili před pár lety, byla situace úplně jiná. Byl jsem prozatímní šampion v pérové váze a Donald předpovídal, že neporazím Alda, porazil jsem Alda a on předpovídal, že jsem moc malý pro lehkou váhu. A já si lehkou váhu doslova podmanil. Jak čas letí, stal se otcem od rodiny a je těžké nerespektovat Donalda teď tady na tomto pódiu. Má tedy můj respekt, ale také to bude v sobotu velké prolévání krve. Ale nebude to zlá krev. (Cerrone tleská) Pokud mám předpovědět výsledek, bude to KO.

R: Pro Cowboye. Chci se tě zeptat, co říkáš na převládající názor, že pokud to skončí brzy, bude to kvůli tomu, že je Conor hodně silný a pokud to bude dlouhý zápas, spíše vyhraješ ty. Co si o tom myslíš?

Donald Cerrone (dále DC): Počítám s pětikolovou bitvou. Nechci nic snadného. Nemůžu se dočkat sobotní noci a pěti kol s tímto chlapem.

R: Včera jsi řekl, že jsi počítal s větší výplatou, než ti byla nabídnuta. Pokud jsi tedy nedostal tolik, co jsi čekal, co pro tebe tento zápas teď znamená?

DC: Ne, ty jsi smíchal má slova dohromady. Ty jsi mi řekl, že Conor vydělal 80 milionů, a já si řekl, sakra to se má, a je od něj pěkné, že si vybral mě a chtěl poslat trošku více i do mé kapsy, a to je sakra skvělá věc. Tak jsem to řekl. Tohle je zápas, který jsem chtěl, nebudu si tady naříkat, protože si to fakt užívám. A jak řekl Conor, jsme umělci a jsme tady udělat pěkné velké představení, které vyhodí do povětří střechu tohoto zkurvysyna (prstem ukazuje směrem na Danu Whitea, který se směje).

R: Ještě jedna pro Cowboye. Slyšel jsem, že jsi řekl, že budeš bojovat v postoji a dáš divákům to, co doopravdy chtějí, ale většina z nás tvrdí, že tvoje jiu-jitsu je špičkové. Je někde v tvé hlavě i boj na zemi, nebo je to třeba plán B?

DC: Mám odpověď pro všechny experty a znalce, kteří se ptají na tuto otázku. Musíte být úplně blbý, když si myslíte že tento muž (ukazuje směrem na Conora) nemá skvělou obranu proti wrestlingu. Takže pro mě je to jen jako, že si vlezu do klece, vezmu ho na zem, utáhnu na nějakou submisi a mám ho? Vraťte se kurva zpátky na zem. Budeme bojovat tak, abychom nakopali prdel jeden druhému, to se stane.

R: Conore, četl jsem na internetu nějakou kritiku, že jsi utíkal ze svého kempu a dělal si, co chtěl.

CM: Je to můj kemp, tak si tam dělám, co chci ne? Nerozumím otázce.

Conor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieConor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkie

R: No v podstatě že jsi neměl žádného trenéra, šéfa, který by ti vytvořil strukturu toho, jak bude tvůj kemp vypadat.

CM: Nevím, kde jsi tuhle hloupost slyšel. Mám kolem sebe skvělý tým sestavený ze samých expertů různých oborů a bylo to skutečně velmi strukturované. Měl jsem přesně nastavené hodiny pro mé cvičení od jedenácti dopoledne do sedmi do večera. Chodil jsem spát v určený čas a vstával jsem v určený čas. Mělo to největší řád, jaký jsem kdy v životě zažil, takže to byl fenomenální kemp, do kterého jsem dal vše, přesně tak, jak jsem slíbil všem svým fanouškům, svému týmu a ani jsem se nenapil svého skvělého nápoje Proper Twelve. (smích) Jsem velmi pyšný sám na sebe a na svůj tým, kterému jsem vděčný za to, že je se mnou na této cestě.

R: Samozřejmě tu máme i titul ve velterové váze a nevím, jestli jste o tom informování, ale jak Kamaru Usman, tak Jorge Masvidal jsou zde ve Vegas a budou zblízka sledovat váš zápas. Jsou to v současnosti dvě největší jména této divize. Které z nich je pro tebe zajímavější?

CM: Zajímají mě oba. Rád bych si vzal ten pás Největšího zkurvysyna, ale taky mám rád zlato, a pro mě je zlato o trochu více zajímavé. Zvláště v situaci, kdy se o „BMF“ titul bojovalo jen v tom daném zápase, kdy jsme byli okradeni o čtvrté a páté kolo. Oba drží zajímavé pásy, ale pravděpodobně by byl zajímavější můj proti Masvidalovi, díky našim podobným stylům. Usman je podobný jako Chabib, styl čichání k suspenzoru. Zajímají mě oba, uvidíme, co se stane. Cítím se v této váze skvěle, jsem rychlý, silný a energický.

R: Otázka pro Cowboye. Conor řekl, že by tě porazil v jakékoliv váze, a to i kdyby měl chřipku. Co si myslíš o jeho sebevědomí, a nezdá se ti, že už se přes tebe divá do budoucnosti?

DC: Nemyslím si, že se už dívá do budoucnosti....

CM: To je nádherný kabát Donalde, co to je, krokodýl?

DC: To je krajta.

CM: Krajta, o bože, dobrý chlape. (smích)

Conor na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieConor na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkie

Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieCowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkie

DC: Sakra zapomněl jsem, co jsi se ptal. nemyslím si, že mě přehlíží. Připravujeme se na to porazit svého soupeře, i kdybychom na tom byli špatně. Doufám, že je skvěle připraven, protože já si jdu pro něj a on si jde pro mě. A zničíme celou tuto budovu. Každopádně, pokud tomu nerozumíte, jsem připraven na tento zápas.

R: Pár rychlých otázek na Conora. Co nám řekneš o svých problémech se zákonem (bučení fanoušků)?

DC: Jsme tady abychom mluvili o zápase, tak proč to sem taháš?

Dana White: Odpovídal na to včera na ESPN.

R: Mám otázku, která tento týden myslím ještě nepadla. Pokud vyhraješ, jaké budou tvé plány do budoucna? Zůstaneš ve velterové váze a počkáš na další velký zápas nebo půjdeš dolů do lehké a zkusíš zabojovat o titul?

DC: Ne, nijak zvlášť neplánuji. Po zápase vezmu syna sáňkovat, jedeme na dovolenou. A to je to, co budu dělat dál.

R: Donalde, v minulosti jsi řekl, že zápasení není v tvém životě vše, ale že to je způsob, jak vydělávat peníze, ale osobně si myslím, že zápas jako tento, s velkou světovou hvězdou, jakou je Conor, je jiný. Bereš to stejně jako všechny ostatní boje, nebo je to tentokrát opravdu jiné?

DC: Není to tak, jak říkáte. Bojování je to, co dělám celý život a co k smrti miluju. Je to moje vášeň. Nemyslím to, jakože na tom nezáleží, ale život se musí pořádně žít, a pokud je příležitost, rád se při tréninku pobavím, to je jasné. Každý den jsem ale v tréninku a každý den soustředěný. Koukněte na toho chlapa (ukazuje na McGregora), rok a půl nebyl v kleci, ale věřím tomu, že trénoval každý posraný den. To je to, co děláme, je to pro nás přirozené. Oba to máme stejně a bude skvělé s ním sdílet jeden oktagon.

R: Takže žádný rozdíl?

DC: Ne, stále soustředěný, stále nakopávám prdele a stále dělám co miluji.

R: Otázka pro Conora, jak moc jsi se změnil od té doby, co jsi naposledy vstoupil do oktagonu zde v Las Vegas v roce 2018?

CM: Rozhodně jsem dospělejší, mám více zkušeností a jsem teď více muž. Ale když se zeptáte mojí rodiny nebo známých, tak vám potvrdí, že jsem stále stejným člověkem. Jsem více soustředěný, ale pořád stejné mladá dítě, co miluje to, co dělá. Stále mířím ke hvězdám a chci dělat věci, co ještě nikdo nedokázal.

Conor na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieConor na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkie

R: Conore, když tě tu vidím, chci ti říct, že ty jsi chodící stroj na peníze. Díky tobě bojovníci vydělávají víc, a i my reportéři máme více peněz.

CM: Je mi ctí.

R: Nemůžu si pomoct, ale vidím v tvé tváři, jak si to tady užíváš, což jsem u tebe naposled, když jsme se potkali, neviděl. Teď ale vidím toho konkrétního Conora McGregora, a vidím tu auru všude kolem. Řekneš nám o tom něco?

CM: Děkuji ti. Někdy musíš v životě zastavit, abys zjistil, kdo vlastně jsi. Já jsem otočil list a skutečně cítím novou energii a vášeň. Díky a vážím si vaší pozornosti.

R: Cowboyi, jak se cítíš ty? Skvělý kabát, parádní boty, úsměv od ucha k uchu, všechny světla na tobě.

DC: Je to super, konečně zápas, který si zasloužím a děkuji Conore, měl jsi pravdu. Vážně doneseš do zápasu soupeři největší výplatu, vážně jsou díky tobě všechny oči na nás.

CM: Vítej Donalde v zápase, který ti vydělá víc než milion dolarů.

R: Conore, je to tři a půl roku co jsi naposledy zvítězil v UFC. Cítíš na sobě nějaký výraznější tlak?

CM: Necítím žádný tlak. Jsem velmi šťastný být v této pozici, jsem skvěle připraven. Prohrál jsem mezitím jen jeden zápas v UFC a jeden v boxu. Malé klopýtnutí. Teď jsem připraven předvést fenomenální show, a to je vše. Sedněte si a užívejte si.

R: Nikdy jsme neviděli scénu jako je tato: usmíváš se na Cowboye, podáš mu ruku. Kde je tvá reputace a mentální válka. Proč jsi si vybral tento přístup ke Cowboyovi?

CM: Já ani nevím. Jsem jaký jsem, skutečný, a tak prostě jen reaguji na situaci taková jaká je. Není zde žádná přetvářka, jsem to jen já, takový, jaký jsem, upřímný, a to je vše.

R: Co myslíš, že je nejnebezpečnější zbraní tvého sobotního soupeře?

Conor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkieConor a Cowboy na tiskovce / zdroj foto: MMAjunkie

CM: Mám Donalda přečteného jako dětskou knížku. Je to dobrý zápasník, má pár dobrých triků v rukávu, ale já ty triky znám, vím, jaký má plán. Oba budeme skvěle připravení a vše uvidíte v sobotu.

R: Tak co Donalde, jaké máš triky v rukávu?

DC: Slyšel jsi, má mě přečteného a uvidíme co se tedy stane. (smích)

R: Jedna pro Conora. Dana tento týden prozradil, že nevěříš, že se Chabib Nurmagomedov utká s Tonym Fergusonem a pokud by někdo z nich vypadl, budeš připraven za něj naskočit. Je to pravda?

CM: Jo, podívej se do historie, už to čtyřikrát nevyšlo, a to na obou stranách, takže ano, budu připraven zaskočit.

R: Co když to nevyjde, v březnu není naplánovaný žádný velký turnaj. Je možné, že se představíš tak brzy?

CM: Pokud bůh dá, tak určitě ano.

R: A kdo to bude?

CM: Je mi to kurva jedno. Klidně mně napište list soupeřů. V jakékoliv váze, kdykoliv. Jsem na vrcholu v životní formě.

R: Conore, chci na tebe vsadit dům, můžeš mi zaručit, že vyhraješ? A jak?

CM: (smích) Možná to bude submise, kdo ví ale myslím že KO.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze