Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kishová: ruský sirotek, který po zdravotních trable a faux-pas touží po skalpu Pudilové

Justine KishováJustine KishováRALEIGH – Dnes v noci vstoupí do oktagonu PNC Arena v Raleighu v Severní Karolíně proti české bojovnici Lucii Pudilové. Stejně jako pro „Příbramskou střelu“ ale i pro Justinu Kishovou půjde o veledůležitý duel kariéry.

Narodila se krátce před pádem Sovětského svazu v Petrohradu jako Světlana Nasibulinová. Rozhodně ale neměla krásné rané dětství, skončila jako sirotek. Když ji bylo pět let, ujala se jí americká rodina, která ji adoptovala a jako Justine Kishová začala v Pittsburghu nový život.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

„Nevím, kdo jsou moji biologičtí rodiče, vzdali se mne, odložili. Žila jsem v sirotčinci s dalšími patnácti děvčaty. A musela jsem bojovat o každé jídlo, koupali nás v jednom umyvadle,“ vrátila se ke svému dětství před pár lety pro televizi Fox Sports. „Byla jsem nadšená, že jsem měla čisté oblečení a mohla se vykoupat,“ přidala žena, pro kterou to ale nebyla poslední utrpení v životě.

Rok po adopci se zabil při autonehodě její nový otec, s maminkou se tak přestěhovali blíže její rodině do Cramertonu v Severní Karolíně. Zde se Kishová začala věnovat nejdříve atletice, od dvanácti karate, následně ji okouzlila dřina v posilovně, aby zakotvila u thajského boxu a K-1. „Maminka mi věnovala veškerou svoji energii, díky ní jsem tam, kde jsem,“ vyprávěla před šesti lety.

Justine KishováJustine Kishová

Tehdy již s bilancí 4-0 v MMA a připravena opět být tak trochu sirotkem v sérii „The Ultimate Fighter“. Jenže do této reality show se nakonec týmová parťačka legend Andersona Silvy a Ljoty Machidy z losangeleského Black House MMA, nedostala.

Důvod? Zranění kolene.

Dokázala se vrátit, vyhrát dva duely a začala se chystat na Felice Herrigovou. S tou už ale v červnu 2017 zaváhala, navíc si zajistila nechtěnou popularitu na sociálních sítích, když během velkého tlaku soupeřky neudržela svůj svěrač a zašpinila plátno oktagonu. Právě na tuto skutečnost při ostrém trash-talku upozornila její dnešní soupeřka, Lucka Pudilová.

Kishová prohrála následně i v lednu roku 2018 a opět se vytratila. „Dvanáct měsíců jsem strávila rehabilitacemi po opakovaných chirurgických zákrocích. Musela jsem se vrátit k absolutním základům. Strávila jsem poté čtyři měsíce v Asii, poté jsem se vrátila zpět do Ameriky, do Las Vegas, a nakonec začala spolupracovat opět s Kennym Johnsonem,“ vyprávěla před obnovenou premiérou v UFC.

Dva roky čekání dneska skončí. „A já se cítím tak trochu jako cikán, kočovník, cizinec. Ale vím, co dokážu. Co mě může zastavit?“ usmívá se Kishová, která pod vedením Johnsona ještě v kleci neprohrála.

Asi by to ani nebyla ona, kdyby na pozadí celé přípravy nemusela bojovat i s jinými démony. Démony, kteří dle jejích slov stojí za poslední prohrou s Kimovou (Pudilová ji porazila). Adoptivní maminka Kishové má totiž velké zdravotní problémy, konkrétně s játry. „Měla srdeční selhání, cukrovku, nyní játra, už jí je skoro 80 let, takže je to hodně náročné,“ svěřila se oficiálním stránkám UFC.

„Chci, aby mě viděla v tom nejlepším světle, protože bez ní bych tady nebyla. Ona mě zachránila, dala mi nádherný život, který mohu žít. A který rozhodně nepovažuji za samozřejmost. V sobotu večer uvidí fanoušci to nejlepší ze mě. A maminka také. Chci, aby byla šťastná a spokojená. Aby na mě byla pyšná. Až to vše skončí, vrátím se za ní domů a budu se o ni opět starat,“ přidala Kishová, aby následně ještě promluvila směrem ke své soupeřce.

„Jde dopředu, je agresivní a chce bojovat. Je to přesně ten typ soupeře, díky kterému můžete být součástí zápasu večera. Ideální kombinace. Jsem připravená ukázat všem, co ve mně skutečně je,“ dodala před duelem, který absolvuje tři hodiny cesty autem východně od města, ve které vyrostla.

Pudilovou nečekaná nic snadného. Jak se s odhodlanou soupeřkou popasuje? To budou moct po půlnoci sledovat také čeští fanoušci, celý galavečer UFC Fight Night 166 vysílá Nova Sport 5, pro domácí nejzajímavější duel by měl začít kolem 2. hodiny ranní, na programu je jako pátý v pořadí.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze