Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

APRÍL Mayweather se představí v kleci. UFC 229 bude jeho a Conora McGregora!

  • Napsal Antonín Vavrda

Conor a Floyd po boxerském zápaseLAS VEGAS – To, o čem se už pár týdnů spekuluje, se stává pomalu skutečností, byť tomu lze jen stěží uvěřit. To tady ale bylo také v letech 2015 až 2017, kdy se řešil duel Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem v boxerském ringu. Do roka a do dne – téměř přesně – by se měli potkat pro změnu v oktagonu dle pravidel MMA.

26. sprna 2017 se tehdy čtyřicetiletá ikona boxerského ringu postavila v T-Mobile Arena v Las Vegas ke svému jubilejnímu 50. profesionálnímu duelu proti irské – v boxerském ringu – debutující hvězdě UFC Conoru McGregorovi.

VÍCE K #MAYMAC:

Jak jejich střet dopadl, všichni fanoušci bojových sportů vědí. Po jednoznačném průběhu v relativně suchém triku zvítězil v 10. kolo TKO Mayweather, který následně přiznal, že na souboj příliš netrénoval (pokud to někomu nebylo jasné z videí a reportáží před duelem).

Mayweather si zápasem přišel na zhruba 300 milionů dolarů, jeho soupeř na třetinu. Ještě před ním Američan na jedné z tiskovek pronesl, že by klidně mohlo dojít na odvetu a že o jedenáct let mladšího rivala z Dublinu zbije také v oktagonu.

Letos na začátku roku začal tuto vizi přiživovat vzkazy na sociálních sítích.

Před dvěma týdny přešel ke konkrétnějším krokům. „Brzo začnu. Mluvili jsme o tom hodně, nyní je řada na tom, abychom pracovali. Mohu zápasit, nejsem na tom tak špatně. Na stupnici od jedné do desíti tak sedmička. Pochopitelně, moje ruce jsou na této škále 100, moje nohy pak čtyřka. A klidně se mohu dostat na celkovou devítku,“ řekl bulvárním deníku TMZ Sports s tím, že by spolupracoval v Las Vegas a Los Angeles s Tyronem Woodleym.

Následně požádal o licenci zápasníka MMA a nyní zašel ještě dál. „Chci odvetu s Conorem McGregorem. Zbiju ho také v kleci, o tom není třeba pochybovat. Ukážu, že umím vydělat peníze také v kleci,“ vzkázal do Dublinu.

První šampion UFC dvou vah, který ale kvůli rok a půl dlouhé neaktivitě o oba pásy už přišel, se pochopitelně nenechal dlouho pobízet. „Jsem připraven. Teď hned a tady,“ pronesl, zatímco sociální sítě zásobuje svými fotkami z tréninků.

„Jdeme na to, s oběma o tom mluvím už dlouho. Až se vrátím z Cardiffu, doladíme detaily,“ vzkázal oběma kohoutům prezident Dana White, který je v těchto hodinách ve velšské metropoli, kde jedná o spolupráci s britskou hvězdou těžké váhy Anthonym Joshuou a jeho promotérem Eddiem Hearnem.

Následně přidali dobře informovaní američtí novináři, že na duel by mělo dojít už na UFC 229. Ten by se měl uskutečnit 6. srpna a slavná liga si už tento termínu rezervovala lasvegaskou T-Mobile Arenu. Ano, tu arénu, kde se uskutečnilo první setkání #MayMac loni.

Zdá se, že dojde na zajímavé propojení světů profesionálního boxu a MMA. Floyd Mayweather totiž už svůj MMA tým má (patří do něj Uzbek žijící v česku Mach Muradov), pokud by pak White, který touží po licenci boxerského promotéra získal americká práva na Joshuu, mohlo by to otevřít zajímavé možnosti.

Tím prvním důkazem budiž bitva #MayMac 2 v kleci.

Jak jinak, opět o obrovské peníze...

POKUD JSTE ČLÁNEK DOČETLI AŽ SEM A UVĚŘILI MU, TAK SE PRO JISTOTU PODÍVEJTE NA DATUM DO KALENDÁŘE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze