Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

DVĚ BOMBY na české scéně MMA! Pokorný se utká s Buchingerem, Marpo s Rytmusem

  • Napsal Antonín Vavrda

Rytmus vs MarpoPRAHA – Poslední dny dostávají tuzemští fanoušci smíšených bojových umění (MMA) jednu parádní zprávu za druhou. V hlavní roli je momentálně organizace XFN, která chystá pro letošní rok dva velké taháky. Ostatně, posuďte sami.

Dva galavečery v pražské O2 Arena plánuje XFN pro rok 2018.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

28. června a pak na konci roku a pak na 27. prosince. A oba by měly opravdu parádní hlavní taháky.

Jistě, ještě je ve hře česko-slovenský šlágr Karlos Vémola vs. Attila Végh, jenže než na něj dojde, ještě se spolu musí domluvit promotéři dvou největších tuzemských organizací – XFN a Oktagon MMA. A to může chvíli trvat.

Jiné derby už je ale domluvené. Jaroslav „Jubox“ Pokorný (14-6), který ještě loni přemýšlel o konci kariéry, se rozhodl na začátku února vyzvat slovenskou legendu Ivana „Bukiho“ Buchingera (32-6). A ten se rozhodl na tuto nabídku kývnout.

„Jarda je zápasníkem pod smlouvou XFN a my naše zápasníky podporujeme, aby si vybírali těžké soupeře. Když jsme se ho ptali, s kým by chtěl v O2 Arena zápasit, tak jeho volba byla jednoznačná. A my jsme moc rádi, že se nám podařilo tento zápas dohodnout,“ řekl k tomuto souboji promotér XFN Petr Kareš.

Tomu se, stejně jako fanouškům, líbil také způsob dohody mezi oběma bojovníky. Jejich videa na facebooku měla šťávu, sílu a zároveň byla plna vzájemného respektu. „Byla to od obou čistá a profesionální práce, takto by to mělo, myslím, vypadat,“ souhlasí Kareš.

„Když jsem jeho výzvu viděl, tak jsem si nic nemyslel. Možná jsem si řekl 'Co je to kur.. za chlapa?', jak to dělá Conor. Ne, žertuji, začal jsem o tom vážně uvažovat, kontaktoval manažera a domluvili jsme se. Výzvu Pokorného jsem přijal proto, že nejsem jen internetový bojovník a herec, ale trénuji pro zápasy. XFN je mladá, ale velmi solidně rostoucí organizace, všechno do sebe zapadá. Kromě toho mě lidé doma více poznají,“ řekl webu www.huste.joj.sk Buchinger.

Vzpomínka bývalého šampiona prestižní organizace M-1 na irskou hvězdu není tak úplně mimo mísu. S tehdy ještě rostoucí hvězdičkou se utkal 31. prosince 2012 a prohrál s ním po 220 vteřinách na jeho domácí půdě v irském Dublinu. V době konání souboje s o rok starším Pokorným, kterého Buchinger dle vlastních slov skoro nezná, uplyne od jeho posledního duelu na česko-slovenské půdě šest let.

Zda bude ve hře pár XFN v pérové váze zatím promotéři tají, přesto se mají fanoušci jistě nač těšit, protože tento duel může být po sportovní stránce jedním z nejkvalitnějších na domácí scéně MMA. Ne-li vůbec tím nejkvalitnějším.

A pokud by to příznivcům snad nestačilo, odpálili zúčastnění ještě jednu bombu. Minulý pátek Patrik Vrbovský známý pod přezdívkou „Rytmus“ vyzval na sociálních sítích na souboj jiného rapera – Marpa. Ten o tři dny později jeho pobídku přijal!

„Myslím, že to by mohl být zápas, který osloví úplně nové diváky. Hvězdou pro O2 Arena na konci roku je Marpo, takže pokud výzvu přijme, pak bude na něm, za jakých podmínek,“ řekl Kareš ještě před slovy muže civilním jménem Otakar Petřina.

A třiatřicetiletý muž, který se připravuje na zápas v thajském boxu, kde už sbíral úspěchy v minulosti, pak při přijetí výzvy pronesl: „Alespoň si zlepším ruce, takže jsem připravený jít do boxerského ringu, co se týče váhy, tak je mi to také jedno.“

V případě obou hudebníků se dá očekávat, že půjde o ostře sledovanou událost. Marpo se věnuje bojovým sportům již nějaký ten pátek, má za sebou i oficiální zápasy, Rytmus pak v posledních dvou letech stále více sdílí svá boxerská videa, kdy trénoval bez nadsázky po celém světě. Není tajemstvím, že se jej snažili přemluvit na duel v ringu i promotéři z plzeňské formace Qwert Boxing a že má blízko ke Štěpánu Horváthovi.

Až Karešovi se ale skrze Marpa povedlo jednačtyřicetiletou výraznou a pro mnohé kontroverzní postavu české hudební scény dostat mezi šestnáct provazů. A pro prosincový galavečer, první v ringu a nikoliv v oktagonu pod hlavičkou XFN, to není dle všeho poslední zajímavá novinka.

O tom ale zase třeba příště...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze