Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Český 'Baddest Man' opět za oceán. 'Je to jako Mortal Kombat,' těší se Martínek

Michal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMAMichal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMAPRAHA – Sledovaly ho ty největší světové organizace bojových sportů, lákaly MMA zápasníka Michala Martínka mezi reflektory vyvolených. Český šampion zvolil jinak, svérázně. Kývl americké nabídce ukázat se v televizi, zažít vyřazovací turnaj a vydělat velké peníze.

Podepsal roční smlouvu s organizací Professional Fighters League (PFL), pomyslné trojky v Americe za UFC a Bellatorem. Ta nabízí formát play off, vítězi připadne milion dolarů.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

„Přirovnal bych to k Mortal Kombat, jestli znáš. Sjedou se borci z celého světa a rozsekají se mezi sebou. Pojď, ukaž se!“ vypráví nadšeně Martínek. Nejdřív cítil skepsi, snem každého je podepsat smlouvu v UFC. Horko těžko se vypracovat od podlahy, ale patřit mezi nezpochybnitelnou elitu.

Co je PFL?
  • Americká organizace bojových sportů
  • Pořádá zápasy v rámci sezon. Bojovníci získávají body. Za výhru tři, remízu jeden, za prohru nula. Body navíc získají za ukončení v prvním kole (3), ve druhém (2) a ve třetím (1).
  • Nejlepší zápasníci své váhové kategorie následně postoupí do „play off“, které probíhá vyřazovacím stylem až do finále o milion dolarů.

Mohl to zkusit, v Česku je šampionem Oktagonu, s holou hlavou a výrazným plnovousem zaujal pozici nejtvrdšího muže v zemi, vždyť váží 120 kilo. Rok zpátky zápasil před očima prezidenta UFC Dany Whitea v jeho reality show. Sice v měření s brazilským soupeřem neuspěl, zájem ale probudil znovu, když loni v listopadu jedním úderem zlomil čelist Viktoru Peštovi.

„Zpětně se ukazuje, jak velké vítězství to bylo. Pešta má ve světě ohromný respekt, proslavilo mě to,“ tuší Martínek.

UFC i Bellator po něm žádaly ještě jedno podobné vítězství, pak by od obou dostal zřejmě nabídku a základní plat.

Vedení PFL mu v lednu řeklo, že má týden na podpis, ať se rozmyslí. A nabídlo oproti konkurenci jiné výhody i lepší peníze. Za první vyhrané zápasy získá až půl milionu korun. „Nejde v ní o sílu marketingu, ale jen o sportovní výkon. Navíc budu v televizi na ESPN, takže si jako Evropan snáz vybuduju jméno,“ říká Martínek.

CELÝ ČLÁNEK O NOVÉM ANGAŽMÁ MICHALA MARTÍNKA SI PŘEČTĚTE ZDE!

Michal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMAMichal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMA

Michal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMAMichal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMA

Michal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMAMichal Martínek / zdroj foto: OKTAGON MMA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze