Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Semifinále MČR: 'Mašina' Táborský se zasekla, titul slaví Csicsaiová

  • Napsal Antonín Vavrda

Dominik Musil slaví vítězství nad Danielem TáborskýmDominik Musil slaví vítězství nad Danielem TáborskýmBRANDÝS NAD LABEM – Semifinálovými boji (a také dvěma finálovými v ženských kategoriích) pokračovaly v pátek boje na 24. mistrovství ČR v boxu mužů a žen ve Sportcentrum Brandýs nad Labem. A opět nebyla nouze o překvapivé výsledky.

Hned na úvod je třeba zmínit, že se nakonec odboxovalo „jen“ sedmnáct duelů, Ondřej Dudek (do 52 kg), Martin Podlucký (do 81 kg) a Tomáš Ivachov (do 91 kg) postoupili do finálových duelů bez boje, jelikož jejich soupeři nebyli schopni k semifinále nastoupit.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Poté ale už začaly pořádné bitvy. První letošní českou šampionkou se stala ve váze do 48 kg Jana Prokešová, která si poradila s Lucií Binasovou. Slaví tak svůj první seniorský titul, loni totiž nestačila ve váze do 51 kg na Janu Juranovou.

Novou mistryni republiky zná také váha do 75 kg. Po roce od svého prvního tréninku slaví Kateřina Csicsaiová, svěřenkyně Daniela Táborského z pražského Real Fight Club. V titulovém souboji si poradila po velkém boji s Lenkou Dudkovou z Olomouce těsně 3-0 na body.

Podobný kousek – minimálně v tom ohledu, že by se dostala do finále – se nepovedl brněnské Aleně Navrátilové, která padla ve váze do 60 kg zkušenější kladenské Petře Svítilové. Také tento duel byl více než vyrovnaný a o jeho osudu nakonec museli rozhodnout sudí na pomocné body. Po čtyřech kolech totiž viděli dva vyhrát Navrátilovou, dva Svítilovou a poslední dával remízu.

Finálový program na MČR 2016Finálový program na MČR 2016

Soupeřkou Svítilové bude ve finále pražská boxerka Kateřina Humlová, která celkem hladce na body zdolala olomouckou Dominiku Čiklovou. Dvojici Humlová – Svítilová doplní v sobotním finálovém galavečeru ve váze do 51 kg Petra Laštovková s Janou Juranovou (váha do 51 kg) a Petra Šimáčková s Lenkou Kardovou (váha do 57 kg).

Mužskou část finále o devíti chodech otevřou Jaroslav Duhopolov a výše zmíněný Ondřej Dudek. Na domácí půdě téměř neporazitelného Erika Hulijeva, který si v semifinále poradil (opět) s Martinem Stehlíkem vyzve ve váze do 56 kg Ivan Pavljuk. Ten vybodoval v pražském souboji Andreje Kramarenka.

Také ve váze do 60 kg dojde na očekávaný duel – Hama Aperjana vyzve Lukáš Dekýš, který si v pátek ukončil ve dvou kolech Fridricha Radiče.

Ve váze do 64 kg dostane v boji o titul Erik Agateljan šanci pomstít se Pavlu Polakovičovi za loňskou hodně těsnou porážku v semifinále. Ústecký bijec si poradil s nepříjemným pražským rváčem Štěpánem Pitrou, obhájce titulu z Olomouce pak ve dvou kolech přejel Jakuba Svědíka.

Poté, co se posunul ze „64“ do „69“, bude hájit svoji mistrovskou neporazitelnost v této divizi Zdeněk Chládek, který si v semifinále poradil s nepříjemným levorukým kladenským bijcem Milošem Bartlem. A ani boj o titul pro něj nebude snadný, narazí v něm na talentovaného ještě nedávno juniora Davida Kotrče, který ovládl souboj s pražským Vazírem Garajevem.

Překvapení se zrodilo ve střední váze do 75 kg. Velezkušeného Michala Vodárka dokázal porazit na body mladý Miroslav Juna, dalšího favorita – Viktora Agateljana – pak nejtěsnějším možným verdiktem pěti bodových přeboxoval pražský Rohovník Vitalij Bojko. Staršímu z bratrské dvojice Agateljanů tak už třetím rokem zůstává domácí seniorský titul zapovězený. Ke dvěma stříbrům přidá tentokrát bronz.

Finále polotěžké váhy obstarají obhájce titulu Martin Podlucký a Jan Mužík, který v dalším těsném souboji zdolal Marka Andrýska, v těžké váze pak Ivachov vyzve talentovaného reprezentanta Marka Vaněčka, který si v pátek snadno poradil s Jiřím Horkým.

Stejně jako pro Agateljana zůstává zakleté seniorské zlato, zůstává pro Daniela Táborského zatím nedosažitelný titul v supertěžké váze. Aktuální česká jednička v této divizi totiž nezvládla reprízu loňského semifinále se znojemským Dominikem Musilem a ten si tak při své derniéře v amatérském ringu zaboxuje o zlato s ústeckým mladíkem Tomášem Šálkem, který si v pátek poradil s Markem Chmelou.

Jak jsme již slibovali, finálový galavečer, který startuje ve Sportcentrum v Brandýse nad Labem v sobotu od 18:00 hodin, můžete sledovat skrze stream na oficiálním youtube kanále České boxerské asociace ZDE!

Semifinálové výsledky MČR 2016 - první částSemifinálové výsledky MČR 2016 - první část

Semifinálové výsledky MČR 2016 - druhá částSemifinálové výsledky MČR 2016 - druhá část

Semifinálové výsledky MČR 2016 - třetí částSemifinálové výsledky MČR 2016 - třetí část

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze