Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Olšanka málem spadla. 'Bílé límečky' se rvaly o čest, slávu, titul a také dobrou věc

  • Napsal Antonín Vavrda

Finále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub SvobodaFinále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub SvobodaPRAHA – Už 24. setkání mají za sebou manažeři a zároveň nadšenci boxu v rámci Manažerské extraligy boxu (MEB). A opět se bylo v hotelu Olšanka v Praze na Žižkově nač dívat. Akce nabídla naplněným tribunám celkem 14 zápasů a čtyřhodinový program parádně gradoval...

Druhý den za sebou zažila Olšanka dostaveníčko tvrdých hochů s ještě tvrdšími pěstmi. Jenže zatímco ve středu chodili do hotelu na Žižkově většinou mladí zahalení v kapucích a s tlustými sluchátky na uších, o 24 hodin později byste do některých příchozích neřekli, že boxují.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Bílé límečky“ jak se manažerské lize v Česku a také na britských ostrovech, kde tento nápad vznikl, přezdívá je soutěží pro ty, kteří se tomuto sportu věnují rekreačně, ale svůj pot, krev a píli chtějí alespoň jednou také zúročit pro pár minut slávy mezi šestnácti provazy a před fanoušky.

Poté, co všichni zúčastnění rozvázali kravaty a sundali saka, mohlo se jít po 19. hodině na věc. Tedy až po povedeném vystoupení poledance tří atraktivních dívek ze skupiny HELLZ Bitchez, která následně uváděla jednotlivá kola s čísly nad hlavami.

Jako první vstoupili do ringu ve váze do 75 kg Petr Baloun a Ondřej Merta. O půl hlavy vyšší Baloun nedokázal v průběhu souboje dostatečně využívat svých dlouhých paží a jeho soupeř celkem snadno dokráčel k pohodlnému triumfu 3-0 na body. Ukázku boxu na distanc s menším protivníkem dostali příchozí v následujícím duelu, kdy si poděbradský Robert Doucha poradil ve stejné váhové kategorii s Daliborem Dufkem ze Znojma.

Zajímavý duel dvou zralých třicátníků přišel na řadu posléze – sedmatřicetiletý Lukáš Slavík z domácího Kutil Gymu vyzval na souboj Michala Nováka z plzeňského týmu Qwert Boxing. V opačném gardu boxující Slavík dělal svému o dva roky staršímu rivalovi velké potíže a po většinu z prvních čtyř minut boje šlo především o taktickou podívanou. V poslední dvouminutovce do toho ale Novák šlápl a jeho soupeř nakonec mohl být rád za těsné vítězství 2-1 na body.

Čtvrté setkání ve váze do 81 kg obstarali známý Roman Hořejší a debutující Pavel Křivánek, bývalý český vzpěračský reprezentant. Hořejší, přezdívaný „Blatník“ toužil vymazat na sedmý pokus nulu z kolonky výher a po velmi povedeném výkonu se mu to nakonec povedlo. Soupeře, který během tří měsíců shodil 26 kilogramů, nakonec zdolal 2-1 na body.

Stejným poměrem dopadl také zápas mezi debutanty ve váze do 81 kg Romanem Albínem a Marcelem Melišem, který se dá jako jediný označit za výsledkově sporný. Z nadhledu z tribuny působil coby vyzrálejší, techničtější a také přesněji zasahující Meliš, který dokázal ustát velký nástup soupeře – hnaného vpřed snad všemi jeho kolegy z práce – do úvodního kola. Dva z bodových se ale nakonec přiklonili právě na jeho stranu.

To o vítězi duelu ve stejné váze – do 81 kg – mezi Jiřím Rejtharem a Ondřejem Studeným nemohlo být pochyb. Prvně jmenovaný byl po celých šest minut mezi šestnácti provazy lepší, soupeře poslal v posledním kole do dvojího počítání, ten ale ukázal velké srdce bojovníka, a Rejtharově výhře rozhodli až bodoví v poměru 3-0.

Stejným poměrem zdolal ve váze do 91 kg znojemský Jaroslav Spratek kuchaře z Lipníku nad Bečvou Luboše Urbana, který po vyhlášení svému soupeři, který má jídlo také velmi rád, nabídl, že mu za odměnu uvaří něco dobrého na zub.

Po krátké pauze, ve které se na charitu vybralo bez tří korun přesně 18 tisíc korun, ukázal ve třetím kole tvrdost boxu debutujícímu Norbertu Žďánskému taktéž začínající Petr Kříž a tisícovka fanoušků v Olšance viděla první ukončený duel před limitem.

Finále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub SvobodaFinále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub Svoboda

V následném duelu sice na předčasný konec nedošlo, Josef Horáček ale svého soupeře ve váze do 91 kg – Tomáše Weisse – převyšoval po technicko-taktické stránce o třídu. Ve druhém kole jej poslal do počítání, na které sice i díky bojovnosti protivníka již navázat nedokázal, přesto o jeho výhře nebylo pochyb.

Poté přišly na řadu čtyři souboje v nejtěžší váhové divizi a dá se říct, že atmosféra v hledišti houstla, rány se rozléhaly až do blízkého okolí hotelu a celý program parádně gradoval!

Karlu Cihelníkovi a Janu Sotonovi jako kdyby zapomněli říct, že se boxuje na tři dvouminutová kola, že skutečně nejde o dvacetivteřinové intervaly na pytli, protože oba do sebe vletěli, jako kdyby neměli metrák, ale šlo o muší váhy. Neskutečnou štípanou, kde padal bez přehánění jeden úder za druhým, nakonec opanoval i díky trochu lepší kondici a technice prvně jmenovaný.

Poté si to rozdali Ivo Bojas a Miloš Hlinka, který okusil rozdíl mezi hokejem a boxem. O tom ostatně nedávno promluvil i legendární Jaromír Jágr. A na jeho slovech o tom, že v boxu se trénuje tvrději než na ledě, nejspíše něco bude. Bývalý juniorský hokejista postupně především kondičně odpadal a Bojas jej ukončil ve třetím kole. Hlinka ukázal srdce, nejspíše by duel dokončil do závěrečného gongu, ringový se ale rozhodl správně chránit jeho zdraví.

Snad všechno ukázal duel mezi Janem Křížem a Davidem Fraňkem. Prvně jmenovaný se snažil o 14 centimetrů nižšího bombarďáka držet na distanc díky své přední ruce, ne vždy se mu to ale dařilo. A v posledních vteřinách prvního kola přišel trest, po tvrdém capáku od Fraňka byl dvoumetrový chasník z Prahy počítán.

Finále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub SvobodaFinále MEBu v Olšance / zdroj foto: Jakub Svoboda

Jenže z potíží se dokázal dostat, na tvrdou pravačku soupeře si poté začal dávat větší pozor a díky své technice a přesnosti nakonec mohl oslavit zasloužené vítězství 2-1 na body. Oba bijci mají aktuálně celkovou bilanci v MEBu 2-1 a rozhodně by nebylo překvapením, pokud by v nejbližší době došlo na odvetu.

Je to klišé, ale zápas od zápasu se zlepšuje dvaapadesátiletý opavský pořízek Viktor Hell. Jeho výkonnostní progres pocítil na vlastní kůži o čtrnáct let mladší Dan Kopečka, kterého milovník posilování a osobní kondiční trenér válcoval celá tři kola. Dlužno dodat, že Kopečka si nenechal nic líbit a i přes jedno počítání doboxoval svůj debut do konce. O tom, že si Hell upraví bilanci na 2 výhry a 2 porážky ale nebylo pochyb.

Svoji štípanou připravili oba skvěle půdu pro vrchol tohoto večera – souboj o titul ve váze do 75 kg. Dvaačtyřicetiletý Ondřej Krumphansl v něm vyzval o devět let mladšího a šest zápasů zkušenějšího Michala Grubera více než zdatně. Vlastně od úvodního gongu to byl „Krumpáč“, kdo duel opanoval svoji technikou, šikovnosti i taktikou, na což Gruber nedokázal najít protizbraň. Pás šampiona MEBu tak z rukou patrona soutěže Marka Vašuta převzal naprosto zaslouženě Ondřej Krumphansl.

Povedená akce tak dostala i povedenou třešničku na dortu a již se mohou všichni bojovníci i fanoušci těšit na další galavečer „Bílých límečků“, který se bude konat v prosinci ve velkém sále České národní banky.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze