Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

K.O. Wendy mašina! Češky přejely Srbky, ve Švehlovce se tleskalo skvělým boxerkám

Vendula Kučerová (vpravo) v akci / zdroj foto: Real Fighters LifeVendula Kučerová (vpravo) v akci / zdroj foto: Real Fighters LifePRAHA – Páteční večer patřil v divadle ve Švehlovce ženskému amatérskému boxu. Galavečer promotéra Daniela Táborského nakonec nabídl osm zápasů, z toho tři poslední mezinárodní mezi českými a srbskými reprezentantkami. A dobyvatelky byly odraženy! Tvrdě a důrazně!

„Tady jsme doma my a basta,“ usmívala se po svém triumfu Jana Prokešová, vice-mistryně republiky ve váze do 51 kg, která ve své obvyklé váze – do 48 kg – zdolala Sandru Maranovou. V tu chvíli sledovala počítání své reprezentační kamarádky a přemožitelky z posledního republikového šampionátu, Petry Laštovkové.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

A ta se také činila skvěle. Hlavní tvář galavečera si s přehledem poradila s Jovankou Radulovičovou a jen zakončila čistou práci českých reprezentantek.

Protože obě dívky zastínila – a nejen výškou – jejich parťačka Vendula Kučerová. Ta ve váze nad 81 kg doslova přejela Alexej Stefanovičovou. Srbka sice do duelu vlétla aktivně, útočně, jenže Kučerová si šikovně počkala, až se soupeřka vystřílí a poté začala pálit ostrými ze svých paží.

První počítání v polovině úvodního kola. Po půl minutě následovalo další. A poté už téměř okamžitě třetí, které duel ukončilo. A odšpuntovalo obrovskou radost boxerky, která měla ve svém rohu vskutku exkluzivní podporu.

Posuďte sami: Daniel Táborský (5 domácích titulů), Martin Podlucký (dva tituly), Filip Miňovský (trenér mnoha úspěšných profíků i amatérů).

Pro Kučerovou to bylo první vítězství před limitem a další krok v jejím souboji o post jedničky v této váze s Barborou Suchánkovou. Rivalkou a zároveň kamarádkou...

Slavila také druhá boxerka hvězdného tria – Annemari Krčková. Ta si ve váze do 51 kg poradila s vyšší Evou Hrkotovou. Pátý duel této operní pěvkyně, která si „vybojovala“ také pozvánku na prosincovou Lucernu, kde by měla zapět národní hymnu, tak byl vítězný.

Souboj večera pak předvedly paradoxně dvě kované thaiboxerky. Kateřina Lisová sice proti Anně Kotrčové začala pomaleji, ovšem poté nalezla rytmus, především svoji zadní, kterou dvě kola doslova deptala vyšší soupeřku. Ve třetím kole se svěřenkyně Honzy Vávry kousla a předvedla obrovské zmrtvýchvstání, na obrat v zápase to ale nestačilo. Z triumfu se radovala Lisová, která se postarala také o nástup galavečera (nedá se popsat, musí se zažít), a srovnala tak vzájemnou bilanci na 1-1.

Výbornou formu ukázala „Italská lvice“ Claudia Capalbo, která nedala šanci Ivě Burget, stejně jako Veronika Zajícová své soupeřce Anně Gaňové. Obě poražené ale ukázaly obrovské srdce bojovnic. Gaňová byla v každém kole počítána, přesto duel dokázala doboxovat do konečné bodové porážky.

Otevírací souboj pak lépe zvládla patnáctiletá Nicol Černá, která si poradila s debutující a o dva roky mladší Sárou Brzybohatou. Ani té ale prohra nevzala úsměv s dětské tváře a obě postupně hledaly společné fotky se zkušenějšími a staršími spolubojovnicemi.

Pro nadaci ROSA, která pomáhá týraným ženám, se pak mezi zhruba třemi stovkami návštěvníků vybralo přes čtyři tisíce korun.

Tak snad za rok do třetice všeho dobrého na stejném místě. Anebo už ve větších prostorech?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze