Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Evropa s Asií remizovala. Za domácí slavil také Chládek, naopak další Češi neuspěli

Zdeněk Chládek slavíZdeněk Chládek slavíPRAHA – Čtrnáct měsíců po souboji Evropa vs. Kuba se v pražské metropoli uskutečnilo další exhibiční setkání špičkových světových amatérských boxerů. A v pražském hotelu Hilton se opravdu servírovalo pro diváku lahodné menu. Ne tak pro některé české boxery.

Na úvod: jsou snadnější úkoly, které stály před tuzemskými boxery na tomto klání. Přesto se s nimi každý popasoval, jak nejlépe mohl.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

V předzápasem porazil rozjetý Martin Prázdný ve váze do 75 kg íránského protivníka Jamala Nooruldeen Quasima po vzdání z rohu asijského bijce ve druhém kole. Jana Prokešová (váha do 51 kg) sice prohrála s Vietnamkou Thi Tam Nguyen hladce na body, s vyšší a zkušenější soupeřkou podala kvalitní výkon.

Adam Kolařík pak přejel v supertíze vytáhlého Rumuna Danela Burciu jako pravá jihočeská lokomotiva. Čistě český střet (váha do 69 kg) mezi Martinou Schmoranzovou a Lindou Dostálkovou zvládla stejně jako na podzimním republikovém semifinále lépe prvně jmenovaná.

Poté ji následoval hlavní program. Osm soubojů – včetně jednoho ženského – mezi Evropou a Asií. Vrcholem pak byl střet v nové váze do 63 kg mezi úřadujícím mistrem světa Sofianem Oumihou a asijským šampionem Tsendbaatarem Erdenebatem.

A skvělý Francouz v něm po pomalejším začátku dokázal uspět a po výsledku 4-1 na body potvrdil, proč je považován za jednoho z nejlepších světových boxerů současnosti.

Sofiane Oumiha (vlevo) a Tsendbaatar ErdenebatSofiane Oumiha (vlevo) a Tsendbaatar Erdenebat

Hlavní kartu ale otevřela Petra Laštovková, která se ve váze do 51 kg postavila Japonce Saně Kawanové. Jako již tradičně plzeňská rodačka žijící v Praze bojovala, nakonec to ale nestačilo. Vítězství 5-0 na body slavila Asijka.

Poté vstoupil do ringu za „domácí“ Francouz Jordan Rodriguez, kterého čekal ve váze do 56 kg Thajec Chatchai Butdee. A prvně jmenovaný potvrdil slova svého krajana Oumihy, že z něj roste další kvalitní boxer, když srovnal klání výhrou 3-2 na body na 1-1.

Velmi dobrý výkon předvedl i Hovhannes Baškov z Arménie, který v kategorii do 64 kg porazil jednoznačně mongolského soupeře Chinzoriga Baatarsukha 5-0 na body.

Velký aplaus si užil Chládek, který v kategorii do 69 kg porazil 3-2 na body Korejce Chul Lim Hyuna. „Byl to těžký boj. Myslím si, že jsme oba šli do zápasu s tím, že budeme pomaličku stupňovat tempo, a myslím si, že oběma se nám ho podařilo udržet skvělé. Bylo to asi spíš o čistých úderech, které jsem dával spíš já,“ řekl devětadvacetiletý Chládek ČTK.

Bohužel další čeští zástupci tvrdě narazili. Miloš Bartl vzal ve váze do 75 kg duel se skvělým Filipíncem Eumirem Felixem Marcialem na poslední chvíli. Vzdoroval mu tři kola, než jej krajan slavného Mannyho Pacquiaa poslal na podlahu, a ringový duel odmával. V tu chvíli vedla Evropa už jen 3-2 na body.

Srovnání stavu exhibice zařídil Uzbek Dilshodbek Ruzmetov, který ve váze do 81 kg zdolal po obrovském boji těsně 3-2 na body Rumuna Andreje Aradoiaeho.

Poté vstoupila do ringu velká tuzemská naděje Jiří Havel. Úřadující český šampion ve váze do 91 kg se postavil dalšímu špičkovému asijskému protivníkovi Husseinu Iashaishovi. A už v prvním kole pocítil jeho kvality, kdy byl poprvé počítání. Ve druhém se situace opakovala, a nakonec jediný bijec, který zažil i souboj Evropa vs. Kuba, zažil před domácím publikem nepříjemnou porážku před limitem. 4-3 na zápasy pro Asii.

Jirka Havel (vlevo) a Hussei IashaishJirka Havel (vlevo) a Hussei Iashaish

Konečnou remízu následně zařídil již zmíněný Oumiha, který tak navázal tam, kde loni skončil. Tedy pokračováním své série bez porážky.

Jak už bylo zmíněno, dnešní exhibice navázala na akci z listopadu 2017, kdy se v české metropoli utkali přední evropští amatérští boxeři s reprezentanty Kuby. Pořadatelé už plánují další akci na příští rok. Výběr Evropy by se měl tentokrát utkat se zástupci Ameriky, hlavně USA.

„Doufám, že se nám to podaří. Chtěli bychom pozvednout amatérský box u nás, proto podobné večery děláme. Momentálně si myslíme, že prostory v Hiltonu jsou ideální. Když se nám bude dařit, můžeme se posouvat do větších hal,“ řekl ČTK jeden z pořadatelů Ladislav Kutil.

Aktivita organizátorů dělá radost i Chládkovi, který o zápas s výběrem Kuby přišel kvůli zranění. „Je to úžasné. Hlavně pro lidi je to super. Letos jsem si to vynahradil. Na druhou stranu minule v Lucerně byla ale atmosféra trošku jiná. Tam bylo narváno, do Hiltonu tolik lidí nepřišlo,“ dodal za všechny Chládek.

Snad tomu bude příště jinak. Právě návštěvnost totiž budiž jedinou kaňkou nad sobotní pražskou boxerskou show.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze