Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Doba bronzová pro Schmoranzovou trvá. Třetí skončila i na letošním ME

  • Napsal Antonín Vavrda

Martina SchmoranzováMartina SchmoranzováSOFIA – Už třetí medaili vybojovala z kontinentálního šampionátu česká boxerka Martina Schmoranzová. V semifinále mistrovství Evropy v Soffi totiž prohrála v semifinále váhové kategorie do 64 kg s favorizovanou Ruskou Alexandrou Ordinovou 0-3 na body (3x 39-37).

„Můj pocit je takový, že Rusanda byla k poražení, ale já byla dnes totálně marná, nešlo mi vůbec nic. Fyzička, pohyb, vše bylo, jenže můj největší nepřítel byla moje hlava. Co se dá dělat, teď pro mě má bronz hořkou příchuť, ale i tak jsem za něj vděčná," napsala česká reprentantka na svůj facebook.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Devětadvacetiletá česká boxerka měla v Sofii v prvním kole volný los, v pátek zdolala Ramónu Korcsmárosovou z Maďarska. Ve čtvrtfinále si pak Schmoranzová rovněž na body poradila s Jelenou Janičijevičovou ze Srbska a zajistila si medaili. Navázala tak na své předchozí bronzové úspěchy z ME 2006 a 2011.

Ve své sbírce mezinárodních úspěchů má Schmoranzovaná také stříbro z mistrovství Evropské unie (stejný kov tam vybojovala také Alice Šrámková) a čtvrtfinále z MS 2014, kde ji dle většiny bodoví obrali o triumf (a minimálně bronz) v souboji s Thajkou Supaporn Srisondeeovou.

V Sofii startovala vedle Schmoranzové také Lenka Kardová, která ale ve váze do 54 kg podehla Švédce Heleně Envallové, která následně nestačila na budoucí vicemistryni Evropy Annu Alimardanovou z Ázerbájdžánu.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE MISTROVSTVÍ EVROPY V BOXU 2016 ŽEN NALEZNETE ZDE!

VÝSLEDKY FINÁLOVE MISTROVSTVÍ EVROPY V BOXU ŽEN 2016 NALEZNETE ZDE!

KOMPLETNÍ MEDAILOVÉ POŘADÍ JEDNOTLIVÝCH VAH ME V BOXU ŽEN 2016 NALEZNETE ZDE!

NA ZÁPASY Z MISTROVSTVÍ EVROPY V BOXU ŽEN 2016 SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze