Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čtvrtfinále MČR: Chládek měl namále s mladíkem, obhájce Bambuch končí

  • Napsal Antonín Vavrda

Martin Podlucký (čelem) na MČR 2016 / zdroj foto: Profiboxing.czMartin Podlucký (čelem) na MČR 2016 / zdroj foto: Profiboxing.czBRANDÝS NAD LABEM – Na 55 boxerů a 18 boxerek nakonec bude bojovat o domácí tituly v devíti mužských a pěti ženských váhových divizích na 24. mistrovství ČR v boxu mužů a žen. A již ve čtvrtečních čtvrtfinálových bojích se bylo nač dívat. Páteční semifinále (a pro některé z kategorií žen i finálové) boje startují ve Sportcentrum Brandýs nad Labem od 14:00 hodin.

Na 27 duelů roztažených do více jak šesti hodin. To byl čtvrteční program na letošním domácím boxerském šampionátu mužů a žen.

VÍCE Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Už do finálového souboje ve váze do 48 kg se probojovala kroměřížská Lucie Binasová, která ve čtvrtek zdolala hladce na body brněnskou Miroslavu Galovou. V boji o titul čeká na Binasovou zkušená a talentovaná Jana Prokešová ze Strakonic.

O zlato budou boxovat také Kateřina Csiciarová z pražského Real Fight Club a Lenka Dudková z Olomouce. Prvně jmenovaná si ve čtvrtek poradila v souboji levaček se Zuzanou Kolínovou z Českých Budějovic.

Do sobotního finále váhy do 51 kg se probila zkušená Jana Juranová z Brna, která v cestě za jubilejním desátým domácím titulem vyřadila vracející se Nellu Freiherovou z BC Poruba až po velkém boji. V sobotu si bude muset pro splnění svého cíle poradit ještě s další talentovanou boxerkou – Petrou Laštovkovou z Plzně.

Dle očekávání se do finále váhy do 57 kg dostaly Petra Šimáčková z Budějovic a pražská „Rohovnice“ Lenka Kardová. Prvně jmenovaná zdolala Petru Voborovou, Kardová zdolala v souboji boxerek původně přihlášených do čtyřiapadesátky další mladou krev – Kristínu Tekielovou z Brna.

Páteční program na MČR 2016Páteční program na MČR 2016

Do semifinále olympijské váhy do 60 kg se probila olomoucká Dominika Čiklová, která suverénně zdolala Zuzanu Kolínovou z Budějovic. V pátek ji čeká souboje s Kateřinou Humlovou z Pražského rohovníka. Druhá finalistka pak vzejde ze souboje kladenské bojovnice Petry Svítilové a na šampionátu debutující brněnské Aleny Navrátilové.

Páteční program mužů? Kompletní semifinálové boje. Byť ve váze do 52 kg pouze jeden, jelikož se do ní přihlásili jen tři boxeři, stejně jako v šedesátce. Tam se o šanci vyzvat Hama Aperjana utkají Fridrich Radič a Lukáš Dekýš.

Zbylé váhy už nabídly ve čtvrtek kompletní boje. A hned ve velteru do 69 kg se chvíli – přesněji čtyři a půl minuty – schylovalo k obrovskému překvapení. Plzeňský mladík Kristian Cholinský se ani podruhé v krátké době nezalekl tuzemské jedničky Zdeňka Chládka a pořádně mu zatápěl.

Olympionik z Londýna 2012 duel otočil ve druhé polovině druhého dějství a pak v závěrečném kole, ve kterém došli devatenáctiletému svěřenci kouče Pavla Šoura síly. O moc méně práce na Chládka nečeká ani v semifinále, kde si to rozdá se zkušeným levorukým kladenským Milošem Bartlem, který si s přehledem poradil s Petrem Lackem, a ještě to vypadalo, že dokázal pošetřit na pátek pár sil.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili David Kotrč, který se vrátil z nedávno skončeného juniorského světového šampionátu, a Vazir Garajev. Prvně jmenovaný si poradil s Janem Klabenešem, druhý pak s Martinem Prázdným. V obou případech šlo o pořádně ostré a vyrovnané bitvy.

Další medaili z domácího šampionátu si zajistil zkušený Michal Vodárek, který ve střední váze zdolal Valentina Anastasijeva, a v boji o finále vyzve Miroslava Juna. Ten dokázal těsně 3-2 na body přeboxovat Jana Ardoně. Podobně těsný – na body – byl duel vítězného Vitalije Bojka a Jaroslava Pavelky.

S dalším zástupcem Rohovníku si to rozdá ústecký Viktor Agateljan. Reprezentant, který útočí na třetí finále v řadě ve třetí váhové kategorii – po 64 a 69 nyní v 75 (v předchozích dvou případech ale vždy skončil stříbrný) –, vykročil za svým zlatým snem hodně rázně: na úvod vyřadil obhájce titulu Jakuba Bambucha.

Podobnou senzaci (pokud se to tak dá označit v případě duelu takto kvalitních boxerů) nedopustil šampion ve váze do 81 kg Martin Podlucký. Ten skvělým a taktickým výkonem zdolal svého prvního vyzývatele – znojemského Kamila Hladkého. Druhým pak bude Tomáš Laube, který si ve svém čtvrtfinále poradil s Danem Antošem. Na druhé straně pavouka si nejprve poradil Marek Andrýsek s Nikolou Mráčkem a poté Jan Mužík s Dušanem Kabátem.

Čtvrtfinále těžké váhy do 91 kg, která bude mít nového šampiona, otevřeli Tomáš Ivachov a Vladimír Hájek. Z triumfu se radoval díky své zkušenosti a šikovnosti prvně jmenovaný, který jako jediný ve čtvrtečním programu zapsal knockoutové vítězství. Jeho soupeřem bude Martin Vajnar. Ten porazil původně plánovaného náhradníka Jan Horáka, kterému čtvrtfinále na domácím šampionátu absolutně nevyšlo.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří Jiří Horký a favorizovaný Marek Vaněček. Horký si poradil se svým jmenovcem Mařákem, porubský talent pak s přehledem vybodoval pražského tvrďáka Nikolu Manastieviče, pro kterého to byl ve třiatřiceti letech první zápas na domácím šampionátu.

V supertíze zvládl první krok v cestě za návratem na mistrovský trůn Daniel Táborský. Další debutant Jan Hřebík ukázal až příliš mnoho respektu a po opakovaném sklánění a otáčení hlavy od soupeře byl ve druhém kole ringovým Dušanem Hečkem diskvalifikovaný.

Jeho soupeřem bude znojemský obr Dominik Musil, který si poradil s téměř dvoumetrovým bijcem z Prahy Ivanem Balážem. Ten na šampionátu stejně jako Hřebík debutoval, díky dlouhým pažím ale dokázal Musila, pro kterého by to měla být poslední republika, slušně potrápit a padl až na body.

Další dvě čtvrtfinále dopadla nejtěsnějším možný rozdílem, tedy 3-2 na body pro vítěze. Nejprve dokázal přeboxovat svojí šikovností a pohybem kroměřížský Marek Chmela zástupce SK Magnetik Hrušovaný Michala Zezulku, následně doslova přetlačil ústecký Tomáš Šálek třeboňského pořízka Adama Kolaříka.

Páteční program ve Sportcentru Brandýs nad Labem startuje od 14:00 hodin, cena vstupného je stejně jako na čtvrtfinále 60 Kč (lístky lze zakoupit na místě, nebo v předprodeji ZDE!).

Čtvrteční výsledky MČR 2016 - první částČtvrteční výsledky MČR 2016 - první část

Čtvrteční výsledky MČR 2016 - druhá částČtvrteční výsledky MČR 2016 - druhá část

Čtvrteční výsledky MČR 2016 - třetí částČtvrteční výsledky MČR 2016 - třetí část

Čtvrteční výsledky MČR 2016 - čtvrtá částČtvrteční výsledky MČR 2016 - čtvrtá část

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze