Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vážení, úsměvy. A nyní už na ostro a tvrdě! Lucernu rozbouří bitva Evropa vs. Kuba

  • Napsal Profiboxing.cz

Mihai Nistor a Yoandris Toirac na vážení / zdroj foto: ČBAMihai Nistor a Yoandris Toirac na vážení / zdroj foto: ČBAPRAHA – Byl to netradiční pohled. V konferenční místnosti hotelu Hilton kousek od Masarykova nádraží byla hlava na hlavě. A nejen zásluhou boxerů a jejich doprovodů, ale především díky zástupcům médii. Oficiální vážení a tisková konference k souboji Evropa vs. Kuba přilákala pro tento sport nebývalou pozornost.

Medailisté z olympijských her, mistrovství světa i Evropy se ve středu v podvečer představí v pražském Paláci Lucerna. Uskuteční se zde netradiční souboj mezi výběrem Evropy a hvězdnou reprezentací Kuby, za kterou nastoupí například i olympijský vítěz a čtyřnásobný světový šampion Julio César La Cruz.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

„Nic lepšího z pohledu boxu v České republice v příštích deseti letech nebude. To by se zde musely konat olympijské hry nebo mistrovství světa,“ uvedl Pavel Hynek z pořádajícího klubu Bigboard Praha na středeční tiskové konferenci.

„Jsem rádi, že můžeme v Praze ukázat špičkový amatérský box. Myslím si, že hodně profíků by s kubánskými reprezentanty prohrálo. Máme se toho od nich hodně co učit,“ podotkl další z pořadatelů Ladislav Kutil, bývalý úspěšný boxer.

Ve výběru Kuby se vedle Césara La Cruze (do 81 kg) představí i olympijský vítěz z Londýna a stříbrný z Ria Roniel Iglesias Sotolongo (do 69 kg), šampion z Ria Arlen López Cardona (do 75 kg), úřadující mistr světa a bronzový medailista z Ria Erislandy Savón Cotilla (do 91 kg) nebo Yoandris Toirac Ortega (nad 91 kg).

Fightcard galavečeraFightcard galavečera

„Pro nás jako kubánské boxery jsou cesty do Evropy velmi důležité, protože evropští boxeři jsou silní a jsou velmi dobrou konkurencí. Myslíme si, že by bylo dobré podobnou akci v příštích letech zopakovat, protože jsme tu měli výborné podmínky pro trénování a cítíme se tady velmi dobře,“ pochválil pořadatele hlavní trenér Kuby Rolando Acebal.

Ten je v Česku se svým výběrem už osm dní. Kubánci přiletěli v pondělí 13. listopadu den poté, co se utkali v Nizozemsku s výběrem domácích boxerů posílených o Francouze. Výsledek? „Domácí vyhráli jediné utkání, když za ně zvítězil Francouz Sofiane Oumiha, který porazil Lazára Álvaraze (trojnásobný mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her,“ přidal Hynek.

Také v Praze budou Kubánci velkými favority. V hlavním programu se jim postaví také jeden český boxer – talentovaný Jiří Havel se utká se Savónem Cotillou, synovcem slavného Félixe Savóna. „Vážím si toho, že jsem se dostal do týmu Evropy. Je to příležitost pro český box ukázat, co umíme, a hlavně box jako takový v Česku zvýraznit. U nás není podporovaný a zvýrazněný je hlavně profesionální box,“ řekl Havel, jenž se připravuje na nejtěžší zápas dosavadní kariéry.

Jirka Havel a Erislandy Savón na vážení / zdroj foto: ČBAJirka Havel a Erislandy Savón na vážení / zdroj foto: ČBA

Eric Hulijev a Javier Ibanez Diaz na vážení / zdroj foto: ČBAEric Hulijev a Javier Ibanez Diaz na vážení / zdroj foto: ČBA

„Bude to výrazně nejlepší boxer, proti kterému jsem stál. Budu boxovat, jak nejlépe umím, a uvidíme. Nejdu do ringu prohrát, jdu vyhrát, ale je to pro mě spíš zkušenost pro budoucnost,“ uvedl několikanásobný domácí mistr. Domácí box bude zastupovat i Erik Hulijev, který v Česku žije. Několikanásobný mistr republiky má arménské předky a narodil se na Ukrajině.

Vedle sedmi hlavních zápasů bude součástí galavečera, který začne v 18:00, dalších pět duelů. V předzápasech se představí například nejlepší česká boxerka Martina Schmoranzová, Pavel Polakovič, Miloš Bártl nebo Adam Kolařík.

Největší postavou evropského výběru je Mihai Nistor z Rumunska, který se utká v zápase kategorie nad 91 kg s Ortegou. Vítěz prvního profesionálního světového šampionátu pod hlavičkou mezinárodní organizace AIBA v roce 2011 na ME knokautoval současného krále profesionálního boxu, Brita Anthonyho Joshuu. To se zatím nikomu jinému nepodařilo.

„Každý se mě na ten zápas pořád ptá... Byl to normální zápas. Boxovali jsme a já vyhrál,“ pousmál se Nistor. „Dodržel jsme taktiku, kterou mi trenér stanovil, a výsledek byl, jaký byl,“ dodal, čímž rozesmál zaplněný sál.

Ve středu večer bude společně s dalšími bavit do posledního místa zaplněnou Lucernu svými pěstmi! Start galavečera je naplánovaný na 18:00 hodinou předzápasy, hlavní program bude následovat.

Osley Estrada a Miloš Bartl na vážení / zdroj foto: ČBAOsley Estrada a Miloš Bartl na vážení / zdroj foto: ČBA

Monika Floridiová a Martina Schmoranzová na vážení / zdroj foto: ČBAMonika Floridiová a Martina Schmoranzová na vážení / zdroj foto: ČBA

Martin Parlagi a Lazáro Álvarez na vážení / zdroj foto: ČBAMartin Parlagi a Lazáro Álvarez na vážení / zdroj foto: ČBA

Pavel Polakovič a Gianmarco Pinci na vážení / zdroj foto: ČBAPavel Polakovič a Gianmarco Pinci na vážení / zdroj foto: ČBA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze