Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tábor se opět bude bránit nájezdníkům. Kubíčkova parta chystá už pátý galavečer

  • Napsal Antonín Vavrda

Příprava na galavečer v Táboře / zdroj foto: Video SevčíkPříprava na galavečer v Táboře / zdroj foto: Video SevčíkTÁBOR – Vlastně stejně dlouho, jako znáte web Profiboxing.cz v současném kabátu, organizuje David Kubíček, bývalý skvělý boxer a bojovník, nyní neméně zapálený trenér, galavečery pod názvem Noc Bojovníků v Táboře. Sobotní akce tak bude již pátá v pořadí.

Jakým nezmarem Kubíček je, dokazují i následující řádky. Je to šest dní, co jeho žena přivedl na svět dcerku Nellu, přesto přípravy akce jedou dál naplno, byť stále bez většího sponzora. „Je to malý rybníček a holt je mají ostatní sporty rozebrané. Ale co, děláme to pro naše bojovníky, každý rok se spálíme, ale stejně do toho jdu následující znovu. Je to jako moje velká milenka,“ usmívá se v rozhovoru pro Profiboxing.cz Kubíček.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

KOMPLETNÍ A AKTUÁLNÍ INFORMACE O SLOŽENÍ ZÁPASŮ NA GALAVEČERU V TÁBOŘE NALEZNETE ZDE!

Jde už o pátý ročník galavečera v Broumově, kdo za nimi stojí, kdo pomáhá s organizací a zajištěním rozpočtu?

Ano, jde o pátý ročník, od začátku za tímto galavečerem stojím já, moje žena a také nám pomáhají lidé z našeho gymu KBC Tábor, takže moji osobní svěřenci. Tábor je malé hřiště, sporty už tu mají své sponzory rozebrané, takže vše je hlavně na té „naší rodině“.

Zvýšil se zájem o bojové sporty v Táboře během těch pěti let. Takto na dálku se zdá, že ano...

Asi dva roky byl lehce útlum, nyní se to trošku zvedlo, ale pořád máme málo dětí, na kterých bychom chtěli stavět. Je relativně velký odpad hlavně u mládeže, po měsíci, dvou vydrží asi třetina. Občas si přijdu, že trénuji bandu důchodců. (smích) Většinou vydrží ti starší, po třicítce. Ale celkově je naše základna kolem sedmdesáti lidí, za což jsme pochopitelně rádi.

Na jaké zápasové taháky se mohou fanoušci těšit? Nebo jaké známější bojovníky?

Hlavně se mohou těšit na naše klubové zápasník, o to jde především. Na místní navíc přijde nejvíce lidí, na jiné moc ne. Poslední týdny před Vánoci je spoustu galavečerů, jen ten den asi tři, nebo čtyři. Takže mi to děláme každý rok pro naše zápasníky, naše fanoušky v Táboře a za každého krajánka navíc jsme nesmírně rádi. Ze známějších přespolních jmen by u nás měli v sobotu boxovat Adam Kolařík či Miloš Bartl v klasickém boxu, v K-1 a thajském boxu pak Antonín Coufal a Martin Jedlička.

Jak je těžké takto před Vánoci ještě přesvědčit boxery do zápasů, nebo je to naopak lehčí, než kdyby bylo gala v lednu, únoru?

Nemyslím si, že by v tom byl takový problém, kdo chce zápasit a dělá to z lásky ke sportu, tak je mu jedno, jestli je prosinec, nebo červen. Spíše jsou problém zranění a velký počet galavečerů v krátkém časovém horizontu, takže není moc kam sáhnout. Hodně mi v tom pomáhá každoroční spolupráce se Slováky, na které je naštěstí spolehnutí.

Ovlivňují výrazně případná zranění nebo nemoci složení dvojic?

Je to tak, každý rok se otočí hodně zápasů, ale tak to prostě je, s tím se nedá nic dělat.

Plakát pro pátý ročník gala v Táboře

Máš nějaké novinky oproti předchozím ročníkům?

Novinky? Ano, tou hlavní je, že máme celkem sedm zápasů našich kluků, což je za osm let existence klubu super věc. Jinak se držíme toho, že nehledáme velké hvězdy, protože ty často udělají horší zápasy než kluci, kteří začínají a dávají do toho srdce.

Co ti předchozí ročníky ukázaly, z jakých případných chyb se učili?

Každý rok nějak překvapí. Jsou lidé, na které se dá spolehnout, především, když jde do tuhého a pak tací, na které příliš ne. Ale tohle často nevíš dopředu. Hodně mi pomáhají Rasťo Fraňo, můj dobrý kamarád, a Miroslav Foral z Třeboně. Každý rok si řeknu, že už jsem se poučil a budu chytřejší, ale stejně do toho jdu zase za rok znovu po hlavě. Je to prostě taková moje velká milenka. (smích)

Jaké jsou tvé ambice s galavečerem v Táboře do dalších let?

Základ je, abych měl dobré lidi v gymu, od těch se to odvíjí, na těch bych to chtěl stavět. Snad se zadaří a najdou se čase také sponzoři a mohli bychom to udělat ve velkém i s cizinci. Jak už jsem říkal, je to jeden velký kolotoč. Přijde ti dvacet, třicet nových lidí, zůstane pět, jeden z nich pak jde do zápasu, a takhle pořád dokola. Zatím to drží, navíc nám tu už rostou velká želízka, Jakub Sebera a Tereza Žirovnická, kteří oba dokazují, že pokud budou pokračovat v nastoleném trendu, tak to mohou dotáhnout hodně daleko. Je na čem pracovat, baví nás to. A o tom to je.

Stal ses čerstvě tatínkem, jak těžké je všechno skloubit dohromady a jak se tvoje holky mají? A ukážeš všechny na galavečeru?

Ano, minulou sobotu se nám narodila naše krásná princezna Nella, za kterou jsme nesmírně šťastní. Skloubit to všechno jde, byť je to náročné. Mám ale skvělou ženu, která je také trenérka, byla v gymu ještě tři dny před porodem. Táhneme to vedou, má žena je můj kámoš, můj parťák i láska, prostě jsme se hledali, až jsme se našli. Už spolu vychováváme čtyřletou dceru, která sice není mé krve, ale já si ji vzal za svoji, miluji ji stejně, jako kdyby byla moje. Takže už mám teď dvě dcery a tři ženy doma. (smích) Uvidíme, jestli se objeví na galavečeru, manželku s Nellou pustili z porodnice až ve čtvrtek, nevím, jestli se to úplně hodí, ale příští rok už tam budou všechny a kdo ví, třeba i některá z mých holek v zápase. (úsměv)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze