Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Svátek tuzemského boxu je zde! Startuje našlapané mistrovství republiky

  • Napsal Antonín Vavrda

MČR - ilustrační foto z roku 2015PRAHA – Už po čtyřiadvacáté v historii samostatné České republiky se sejdou nejlepší tuzemští amatérští boxeři, aby si to rozdali o domácí tituly. A i tentokrát, jak je tomu v posledních letech již tradicí, jim budou dělat krásné garde také ženy a dívky.

Sportcentrum Brandýs nad Labem se stane od 1. do 3. prosince také centrem domácí boxerské scény. Dle poslední aktuální nominace jejíž znění najdete na konci článku je v devíti mužských a pěti ženských váhových divizích přihlášeno celkem 55 mužů a 30 žen (jejich počet se s ohledem na rušení váhy do 54 a 64 kg může ještě změnit ve čtvrtek po vážení na místě).

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Plně obsazené jsou mužské váhy od 69 kg výše, mezi ženami pak je ve váze do 60 kg přihlášeno sedm bojovnic, v „75“ pak hned osm. Předem v podání něžného pohlaví jde o skvělou zprávu, vždyť právě tyto váhy jsou stále dvěma ze tří olympijských. Byť se spekuluje, že již pro hry v Tokiu 2020 by mohlo dojít na další rozšíření o další váhy stále populárnějšího ženského boxu.

Překvapením budiž, že v nominace v pondělí vypadla nejúspěšnější domácí boxerka Martina Schmoranzová. Ta ve váze do 64 kg vybojovala na nedávném evropském šampionátu v bulharské Sofii potřetí v kariéře bronz, tuzemským fanouškům se ale v mistrovských zápasech v Brandýse nakonec nepředstaví.

Nelze o jedinou omluvenku, v posledních třech dnech se nominace měnila postupně více jak desetkrát. Naposledy například kvůli talentovanému Jirkovi Havlovi z Pražského rohovníka. Účastník juniorského šampionátu v Petrohradu si z Ruska přivezl zranění palce levé ruky. Jak se nakonec ukázalo v úterý večer, nešlo jen o naražení, ale o zlomeninu, a tak Havel místo bandáží a rukavic navlékl sádru.

Ve váze do 91 kg tak nedojde na jeho případný střet s dalším domácím talentem Markem Vaněčkem z Telnaru Poruba, který se letos na Grand Prix v Ústí nad Labem hrdě popasoval ve finálovém boji s italskou hvězdou Clementem Russoem. Stejně tak nedojde případně na jeho bratrovražedný souboj se starším Tomášem, který se ze šampionátu v pondělí taktéž odhlásil.

Plakát k MČR 2016

Chybět naopak nebude dlouhodobě nejúspěšnější český amatérský boxer Zdeněk Chládek, který se poprvé v turnajovém systému představí pod novým koučem Michalem Soukupem, byť stále v barvách SKP Ústí nad Labem.

Jeho loňský finálový sok – Viktor Agateljan – pak zkusí štěstí ve váze střední do 75 kg, kde se můžeme těšit na jeho ostré bitvy s Vitalijem Bojkem, navrátivším Michalem Vodárkem, Valentinem Anastasijevem či obhájcem titulu Jakubem Bambuchem.

Po tříleté odmlce se na domácím šampionátu představí společně také ostravští sourozenci Freiherové. Daniel ve váze do 52 kg, kde chybí obhájce zlata Jaroslav Hriadel. Váha do 56 kg má jasného favorita v šampionovi Eriku Hulijevovi, který na domácí půdě neprohrává, v šedesátce bude pomýšlet na další titul také znojemský Hamo Aperjan.

Také v dalších vahách nechybí loňští vítězové. V „64“ jím bude olomoucký Pavel Polakovič, o vahách do 69 a 75 kg již byla řeč, v jednaosmdesátce obhajuje titul Martin Podlucký, úplně nového šampiona pak mohou mít divize těžké i supertěžké. V „91“ chybí kvůli přechodu do profesionálního ringu oba finalisté Vasil Ducár a David Hošek, v supertíze pak kvůli stejnému kroku nebude hájit svůj loňský pás plzeňský Pavel Šour.

Hodně otevřené bitvy pak budou jistě k vidění v ženských vahách, pořádné napětí pak slibují, jak již bylo naznačeno, plně obsazené lehká a střední divize, tedy do 60 a 75 kg.

Vyřazovací boje startují v Brandýse nad Labem ve čtvrtek od 15:00 hodin, vstupné lze zakoupit na místě nebo skrze síť Ticketpro za 60 kč (ZDE!). Semifinále jsou na programu v pátek od 14:00 hodin, vstupné je taktéž 60 kč (ZDE!), finálový galavečer pak začíná v sobotu od 18:00 hodin. Ceny lístků jsou stanoveny na 200 a 200 kč (ZDE!), živý stream přenos pak budete moct i s komentářem spíkra Marka Šimáka sledovat na youtube kanále České boxerské asociace ZDE!

Nominace na MČR 2016 - první část

Nominace na MČR 2016 - druhá část

Nominace na MČR 2016 - třetí částNominace na MČR 2016 - třetí část

Nominace na MČR 2016 - čtvrtá částNominace na MČR 2016 - čtvrtá část

Nominace na MČR 2016 - pátá část

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze