Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nenasytný 'Hroch' chce být jako McGregor. V MEBu chce vládnou dvěma vahám!

Zahradník (vlevo) po zápase s Panáčkem / zdroj foto: MEBZahradník (vlevo) po zápase s Panáčkem / zdroj foto: MEBPODĚBRADY – Hodně netradiční akci si připravil Boxing Club Poděbrady na sobotní odpoledne do Nymburku. „Boxing on the River“, který se uskuteční na pontonu na řece Labi, a to přímo pod nymburskými hradbami.

Celkem 25 zápasů v klasickém boxu i ukázka paraboxu (box vozíčkářů). Na to se mohou v sobotu od 13:00 hodin těšit fanoušci tohoto sportu v Nymburku.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Své umění v ringu předvede také jeden z nejlepších domácích bijců napříč bojovými sporty Tolja Hunanyan, který si střihne čtyřkolový souboj s Tomášem Kusýnem.

Chybět nebude ani talentovaný Tomáš Tyityis, nebo svěřenec Pavla Dostála – Allen Garuba.

Největší pozornost ale bude pochopitelně upřena na „box bílých límečků“, tedy v rámci oblíbené Manažerské extraligy.

Program akceProgram akce

V první části programu se můžete těšit na bojovníky Romana „Blatníka“ Hořejšího či Martina „Fešáka Opaváka“ Hmelára. Ve váze nad 91 kg se představí také stále se lepšící Lukáš Němec, nebo třetí do party svěřenců Daniela Táborského – Jan „Panda“ Panáček. Ten se vrací do ringu po porážce v titulovém souboji s Pavlem „Hrochem“ Zahradníkem.

Ani ten pochopitelně nebude v Nymburku chybět. Zahradník mocně toužil po střetu nejspíše dvou nejlepších boxerů MEBu – s Josefem Horáčkem, který držel pás ve váze do 91 kg. Ten se ale rozhodl s boxem skončit a svůj titul uvolnit.

A tak ještě v prosinci více než metrákový Zahradník zatoužil alespoň po jeho pásu. Tak, aby se stal prvním „manažerem“, který ovládne najednou dvě váhové kategorie (kam se na něj hrabe nějaký Conor McGregor).

Pavel Zahradník / zdroj foto: Hana JirákováPavel Zahradník / zdroj foto: Hana Jiráková

„V prosinci proti Pandovi jsem měl 105 kilogramů. V rámci zkoušení toho, co mé tělo vydrží, jsme s Danielem Dvořákem připravili dietu na shazování. A právě z toho nápad na duel v těžké váze vznikl. A to ve chvíli, kdy jsem měl kolem 95 kilogramů. Osmnáct let jsem neměl pod metrák,“ přiznal v rozhovoru pro Czechfighters.cz letos čtyřicetiletý realitní makléř.

Otázkou bylo, koho pro bitvu o uvolněný pás... Příliš podobně kvalitních soupeřů nebylo. Jeden se našel – Leonid Kušnarenko. Rodák z Ukrajiny, který od 90. let minulého století žije v Česku a který má za sebou velké zkušenosti z ringu. Ať už boxerského, nebo kickboxerského.

Muž s drtivým úderem, který sice prohrál s Horáčkem, ale zároveň ho jako jediný dokázal poslat – a to hned dvakrát – do počítání.

„O zápase vím měsíc. Váha je v pořádku,“ usmívá se v krátkém rozhovoru pro Profiboxing.cz již třiačtyřicetiletý právník, kterého dlouhodobě trénuje Daniel Táborský. „Na duel o titul se samozřejmě moc těším, je to velká výzva,“ přidává zkušený bijec, který přiznává, že kromě předzápasového pomodlení žádné rituály nemá.

Fanoušci se tak mají v hlavním souboji celé akce nač těšit. Zatímco bijec přezdívaný „Hroch“ platí za velkého technika a šikulu, který se spoléhá na práci nohou a skvělou kondici, jeho soupeř narozený v Oděse je především tvrdý ranař, jehož úder dokáže otřást kýmkoliv.

„Pavla znám, několikrát jsme spolu spárovali, je to kvalitní boxer, dobrý kluk, hodný člověk,“ ukázal respekt k soupeři Kušnarenko. Podobná slova volí také Zahradník.

Za 99 kč, což je cena k stání, nebo za 299 kč k sezení na pontonu (ty jsou ale již dle pořadatelů vyprodány), můžete být u toho.

PODROBNOSTI VČETNĚ MAPKY A INFORMACÍ O PARKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze