Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerský šampionát: chybí Chládek, skončil Táborský. Nahradí je talenty i Líšková

  • Napsal Antonín Vavrda

Dominik Musil na loňském šampionátu / zdroj foto: Tomáš LiškaDominik Musil na loňském šampionátu / zdroj foto: Tomáš LiškaOSTRAVA – Už dnes odpoledne od 15:00 hodin vypuknout v ostravské Sportovní hale Sareze boje v rámci 25. mistrovství ČR v boxu mužů a žen. A fanoušci tohoto sportu se mají nač těšit...

Některé obvyklé hvězdy či hvězdičky chybí, jiné se naopak objevují na scéně po dlouhé, dlouhé pauze.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Mezi muži letos budete marně hledat jména šampionů vah do 69, 75 a 81 kg. Zdeněk Chládek, Vitalij Bojko i Martin Podlucký nebudou moct pro zranění své tituly obhajovat, šanci tak dostanou noví dravci.

Vysněný titul v supertíze už nevybojuje jinak pětinásobný český šampion a účastník mimo jiné Evropských her v Baku Daniel Táborský. Stále teprve čtyřiadvacetiletý talent z Prahy ukončil kvůli vážnějšímu zranění svoji sportovní kariéru a fanoušci jej od teď uvidí už jen coby kouče.

Mimo jiné třeba i Kateřiny Csiscaiové, která loni vybojovala po necelém roce boxerské kariéry svůj první mistrovství titul. V Brandýse nad Labem slavila ve váze do 75 kg, v Ostravě bude bojovat v polotěžké divizi.

Každopádně rozpis vah právě ženské kategorie se bude řešit jako vždy na poslední chvíli, tedy ještě dnes před oficiálním losem. Vah je hodně, žen a dívek bohužel „jen“ 25, takže se některé budou muset pospojovat.

Jak? To se bude oficiálně vědět jistě až před samotným startem eliminačních bojů v 15:00 hodin. Jisté je, že v ringu nebude chybět Eva Líšková. Bývalá reprezentační trenérka žen ukončila před čtyřmi lety oficiální svoji kariéru, porodila dcerku a následně vyhlásila opětovný návrat do boxerského ringu. A v pětatřiceti letech míří do Ostravy za jasným cílem: druhým mistrovským titulem (první získala v roce 2003, o rok dříve byla na republikovém šampionátu druhá).

Chybět pochopitelně nebudou ani další známé české tváře ženského boxu – ve stejné váze jako Líšková startuje také brněnská Jana Juranová, která by v případě triumfu získala už svůj desátý titul mistryně republiky v řadě. Byť tentokrát ve váze do 54 kg.

V „jednapadesátce“ čekají tvrdé bitvy mezi domácí Nellou Freiherovou, Petrou Laštovkovou a Janou Prokešovou, které se navíc výborně znají z reprezentačních srazů a turnajů. Ve váze do 60 kg se představí další šampionka z Brandýsa Kateřina Humlová, jejíž nejvážnější vyzývatelkou je brněnská Alena Navrátilová. Na mistrovství se po roční pauze představí tak Martina Schmoranzová, na svoji šanci pak čeká plzeňský dravec jménem Denisa Pauerová.

Mezi muži jsou hned čtyři váhy plně obsazeny osmi bojovníky, v supertíze pak bude startovat boxerů sedm, takže pouze nasazená jednička bude ušetřena čtvrtfinálových bitev. Jelikož poslední šampion – Tomáš Šálek – zamířil v devatenácti letech dobývat profesionální svět boxu, je zatím nejvýše postaveným boxerem stříbrný z loňského turnaje Dominik Musil z Řešeto Znojmo.

Extrémně silná čtyřka se sešla ve váze těžké. Obhájce titulu a reprezentační jednička Marek Vaněček sice nebude odrážet ataky svého loňského finálového protivníka Tomáše Ivachova (chybí pro nemoc), ale jsou tu možná největší současný talent českého boxu, devatenáctiletý Jiří Havel (loni chyběl kvůli zlomenině palce), a také vždy nebezpečný Daniel Broža. Ten sice v posledních letech více marodil, než boxoval, rozhodně se s ním ale musí počítat.

Plakát k MČR 2017Plakát k MČR 2017

Při neúčasti dvojnásobného šampiona z Brandýsa a Znojma – Martin Podluckého – bude největší favoritem polotěžké váhy domácí Jan Mužik. Po titulu určitě touží i zbylá sedmička nominovaných v čele se znojemským Kamilem Hladkým.

Extrémně nabito bude také ve střední váze. Bez šampiona Bojka bude útočit na mistrovský titul vlastně minimálně pětice Milan Genoška, Miloš Bártl, Jakub Bambuch, Vladimír Lengál a Václav Zadák. Vždy nebezpečný je také jičínský Josef Pavliš.

Velter do 69 bude mít bez neúčasti dlouhodobé české jedničky Zdeňka Chládka jasného favorita v jeho parťákovi z SKP Sever Ústí Davidu Kotrčovi, který loni bral v Brandýse stříbro. Martin Prázdný a Jan Forejtek budou ale jistě proti, a tak se máme určitě nač těšit.

Ve váze do 64 kg budou pražského Štěpána Pitru nahánět olomoučtí Pavel Polakovič a Patrik Baláž, v „šedesátce“ se představí silná čtyřka Erik Alojan, Ivan Pavljuk, Filip Barák a Lukáš Dekýš. A Roman Volosčuk určitě také nebude chtít být jen do počtu.

Nejnižší váhové kategorie může postihnout případné sloučení, protože zatím je v nich nahlášeno dohromady pět boxerů, a to včetně obhájce titulu Ondřeje Dudka, který se přitom loni rozloučil s kariérou. Nechybí ale ani další zajímavá jména – Erik Hulijev a domácí talent Mirek Gorol.

Tohle bude velké a skvělou zprávou budiž, že na čtvrteční a páteční boje je vstup zdarma, sobotní finálový galavečer za účasti legend tohoto sportu Rosti Osičky, Rudolfa Kraje a Jána Zachara, či čerstvě zasnoubeného českého boxerského profesionálního páru Štěpán Horváth – Lucie Sedláčková pak bude stát 200 a 250 Kč.

Ze všech tří dní vám nabídneme na youtube kanále Czechboxing.cz živý on-line stream, celé sobotní finále pak ze záznamu odvysílá televize O2 TV Sport.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze