Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Odvážným štěstí přeje? Krása MČR o štěstí nebyla. Škoda, že není odvahy více

MČR v boxu mužů a žen / zdroj foto: BOX MČRMČR v boxu mužů a žen / zdroj foto: BOX MČRPRAHA – Od čtvrtka do neděle zápolili čeští boxeři a boxerky o domácí tituly. Další důležitý boj pak svedli i sami organizátoři, kteří neměli vždy na růžích ustláno.

DALŠÍ KOMENTÁŘE NA NAŠEM WEBU:

Alespoň finálové boje jsem v rámci domácího mistrovství republiky boxu mužů a žen zvládl osobně navštívit už poosmé v řadě. Snad tedy mohu trochu hodnotit.

Co se týče výkonů v ringu byl to opět špičkový zážitek. Kdo miluje box, přišel si na své. Kdo nebyl přímo v aréně, může vše napravit dnes od 21:00 hodin a zítra od 23:00 hodin při sledování dvou bloků záznamů na O2 TV Sport. V tom prvním dostanou přednost muži, v tom druhém se budete moct podívat na ženy (dívky) a také paraboxery.

Čtyři dny zápolení boxerů v ringu v 88 zápasech celkem 102 přihlášených už ale bylo jen vyvrcholením práce lidí v zákulisí. A i ti si užili svůj fight. Dlouhý fight. Naštěstí vítězný.

Vše začalo už ve chvíli, kdy se rozhodlo o tom, že šampionát bude po deseti letech hostit Praha. Bylo více těch, co se toho úkolu chtělo zhostit. Šanci nakonec dostal Pavel Hynek, šéf dozorčí rady České boxerské asociace (ČBA), amatérský i profesionální ringový sudí.

K ruce měl vedle známých a parťáků z pražského BC BigBoard také svoji ženu Adélu. A společně se rozhodli jít proti proudu. A věřte, že v českých vodách to je hodně náročné. Je tu totiž více mudrců, kritiků a vyžírků než těch, kteří chtějí skutečně něco dělat.

Byť jsem se před pár měsíci z amatérské scény (nuceně) stáhl, dostávaly se ke mne zajímavé ohlasy a hlasy. Ne, vždy pozitivní. Vlastně – jak už u nás bývá zvykem – především ty negativní.

Hynkovi se ale nezalekli, šli si za svým.

Manželé HynkoviManželé Hynkovi

Rozhodli se navrátit amatérský šampionát dokonce po čtyřiceti letech do Lucerny. A byť možná nedorazilo tolik lidí jako chodí pravidelně na předsilvestrovskou akci Matouše Rajmonta a jeho týmu, atmosféra byla parádní.

Rozhodli se dostat box do povědomí širší veřejnosti a místo upocených tělocvičen, kam stejně přijdou často jen boxeři, trenéři, kamarádi a pár věrných (a také bafuňářů), uspořádali vyřazovací boje v obchodním centru.

V jednom z největších v Praze, na Arkádách.

Výsledek? Zeptejte se sami boxerů či trenérů. Ještě teď sem tam zaslechnu o boxu mluvit lidi v metru či tramvaji. Opravdu.

Abyste mne nechápali špatně. Tímto neshazuji předešlé šampionáty, každý měl své kouzlo, organizátoři dělali vždy maximum. O tom jsem přesvědčen. Jen někdy je třeba zkusit něco nového, využít všech dostupných možností. A to Hynkovi udělali bezezbytku, byť třeba ne vše nebylo stoprocentní a třeba já se s Pavlem (i dalšími organizátory akcí) neshodnu na tom, zda je lepší přímý přenos, nebo záznam.

A za to jim patří velké díky!

Jen má obavu, aby to tím neskončilo. Boxu nestačí jen jednorázové nadšení jednotlivců (a teď nemyslím jen Pavla Hynka s manželkou), ale pravidelné budování povědomí o tomto sportu. Systematickou propagaci. Marketing. Aktuálně informovat veřejnost.

Jenže něčeho podobného jsem si za těch osm let od ČBA nevšiml. Bohužel.

Ring Girls / zdroj foto: CzechfightersRing Girls / zdroj foto: Czechfighters

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze