Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zdeněk Chládek: Mně přijde posunutí Her vhod, ale ne na úkor současné situace

Zdeněk Chládek s rodinkou / zdroj foto: archivZdeněk Chládek s rodinkou / zdroj foto: archivPRAHA – Domácí amatérská jednička Zdeněk Chládek uvítala přesun olympijských her v Tokiu na příští rok. Český reprezentant je aktuálně po operaci ramena, kvůli níž byla výrazně ohrožena jeho účast na květnovém kvalifikačním turnaji v Paříži. Posunem her o rok získal dostatek času na doléčení a přípravu na boj o svůj druhý olympijský start.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

„Posun jsem samozřejmě uvítal, ale ne s ohledem na důvody. Pro mě je to sice dobře, ale ne na úkor toho, co se děje,“ řekl Chládek ČTK. Hry byly stejně jako řada dalších sportovních akcí přeloženy kvůli pandemii koronaviru.

Chládek si dobře uvědomuje, že zdravotní rizika jsou velká. „Ze začátku jsem to bral trochu na lehčí váhu, moc jsem to neřešil. Mám ale pár kamarádů, kteří mě upozornili, že to nebude úplně sranda. Včas mě varovali, takže jsme se snažili dávat si pozor. Máme malého prcka, takže jsme ho nechtěli ohrozit. Uzavřeli jsme se do karantény dříve, než byla vyhlášena,“ uvedl devětadvacetiletý boxer.

Evropští boxeři měli o start v Tokiu bojovat na dvou kvalifikačních turnajích. Ten první v Londýně byl po třech dnech předčasně ukončen, druhý v Paříži se vůbec neuskuteční. Příští rok by měl být systém bojů o účast podobný.

Chládek se nyní soustředí na svůj zdravotní stav. „Jsem po operaci, šest týdnů jsem měl ortézu, kterou jsem v sobotu sundal a od středy budu chodit na rehabilitace,“ řekl rodák z Teplic. V minulých dnech se udržoval v kondici jen velmi složitě. „Snažím se cvičit doma, dřepy, břicho. Nemohl jsem ale ani běhat,“ podotkl.

Složitá situace, kdy byla mimo jiné zavřena i sportoviště, má dopad také na jeho aktivity. Před časem začal trénovat zájemce z řad veřejnosti. „Teď máme ale zavřenou tělocvičnu, takže nemůžu. Navíc nechci ohrozit rodinu. Všechno se pozastavilo. Až vše skončí, opět se do toho vrhnu,“ uvedl Chládek.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze