Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rozdávali radost i rukavice. Skromní a hraví Kubánci trénovali s českými boxery

  • Napsal Antonín Vavrda

Julio Cesar la Cruz vs. Martin Podlucký / zdroj foto: ČBAJulio Cesar la Cruz vs. Martin Podlucký / zdroj foto: ČBAPRAHA – V pondělí odpoledne se dostalo cti boxerům Pražského rohovníku a zástupcům ženské reprezentace hodinu si zatrénovat s nejúspěšnější reprezentací tohoto sportu – Kubánci. A bylo se nač dívat.

Ve středu večer od 18:00 hodin si užijí umění mistrů světa i olympijských vítězů fanoušci v zaplněném velkém sále pražské Lucerny. Už v pondělí odpoledne mohli s elitními boxery Kuby sdílet jednu tělocvičnu někteří čeští boxeři.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Vlastně především zástupci Pražského rohovníku a tři ženy – Jana Prokešová, Kateřina Humlová a Tereza Vaisová.

Nechyběli pochopitelně ani fotografové a jeden zvídavý novinář.

Čeho byli svědky, případně účastníci?

Desetiminutové rozvičky a rozběhání na úvod, po kterém následovalo stínování a poté již nácviky ve dvojicích. Na ně byli všichni připraveni, byť byli Kubánci překvapeni z toho, že mají jejich protivníci vlastní vybavení. „Víte, jaká byla jejich první otázka, když sem přišli?“ zeptal se svých oveček Michal Soukup, reprezentační trenér mužů a také hlavní kouč v klubu na pražském Opatově.

„Jestli máte všichni vlastní rukavice. Važte si toho, co máte,“ odpověděl větami, které nikdo netipoval. Tlumočník ze španělštiny, který na Kubě žil, poté přidal: „Oni zírali i na vybavení tělocvičny, zkoušeli si tatami. Tohle tam nemají.“

„Možná proto jsou tak dobří. Protože jsou zvyklí tvrdě dřít, a ne hledat pohodlí.“

Nácviky zaměřené především na techniku a rychlost ukázali mistrovství kubánských „učitelů“. A také jejich bezprostřednost a pokoru. Erislandy Savón, synovec legendárního Félixe Savóna, a sám úřadující mistr světa v těžké váze neměl problém si jedno kolo střihnout s ještě náctiletým talentem Rohovníku.

Nešetřil ho (silově pochopitelně ano), na druhou stranu se spíše zaměřil právě na rychlost a techniku. A výkon jeho mladého protivníka rostl během 180 sekund vteřiny po vteřiny.

Olympijský šampion a čtyřnásobný mistr světa v polotěžké váze Julio Cesar la Cruz pak proti Vitaliji Bojkovi – mistr republiky ve střední váze 2016 –, a Martinu Podluckému – držiteli domácích titulů v polotěžké váze 2015 a 2016 – proč jej mnozí považují za téměř nepolapitelného a proč bylo tak těžké mu sehnat Lucerny soupeře.

A běda, pokud proti Bojkovi sklouzl na tvrdší duel na krátkou a střední vzdálenost. Hned jej trenér důrazně napomenul a upozornil, co od něj chce vidět – pohyb, rychlost a techniku. Ne přetlačovanou jako wrestlingové žíněnce. Ne, že by mu tato činnost dělala tedy problém, což ukázal při přetlačované s Arlenem Lópezem před samotným tréninkem.

Po nácvicích přišly na řadu kola na pytlích a trenéry vybraní Kubánci pak ještě pilovali detaily na lapách. A i zde se někdy boxeři rozesetí kolem zapomněli a místo bouchání do pytle sledovali lapování zmíněného La Cruze, Osleye Iglesiase Estrady či Yoandrise Toirace.

CELÝ ČLÁNEK A VELKÉ PŘEKVAPENÍ NA ZÁVĚR SI PŘEČTĚTE ZDE!

NOVINKY A PODROBNOSTI O VSTUPENKÁCH I BOXERECH NALEZNETE ZDE!

VŠECHNA VIDEA Z KUBÁNSKÉHO TRÉNINKU NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze