Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Křest ohněm. Český talent Havel vyzve synovce slavného Félixe Savóna

  • Napsal Antonín Vavrda

Jirka Havel vs. Erislandy SavónJirka Havel vs. Erislandy SavónPRAHA – Boxerský svátek se nezadržitelně blíží. V pražské Lucerně se ve středu večer představí elitní boxeři kubánské reprezentace a proti nim výběr Evropy. V jeho dresu také tři domácí bijci. Jedním z nich bude stále teprve devatenáctiletý Jirka Havel.

Když se stal v roce 2008 Kubánec Erislandy Savón juniorským mistrem světa v těžké váze (do 91 kg), jeho středeční soupeř Jiří Havel chodil do čtvrté třídy základní školy, a ještě nejspíše ani netušil, že se bude věnovat právě rohovnickému sportu. Vlastně ani netušil, že se bude věnovat jakémukoliv zápolení?

„V té době jsem chodil hrát s kluky fotbal na hřiště za barákem,“ usmívá v povídání pro Czechboxing.cz při vzpomínkách na dětství Havel.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Uběhlo devět let a oba se utkají v posvátné Lucerně proti sobě. Na místě, které je právem považováno za Mekku bojových sportů v České republice, potažmo v Československu. Vždyť zde své slavné duely bojovaly legendy tohoto sportu už před více jak osmdesáti lety.

„Je to pro mě obrovská pocta,“ neskrývá český talent, že se postaví do ringu na stejném místě jako František Nekolný, Ján Zachara, Julius Torma a řada dalších legend. On sám by na ně rád jednou navázal. Letos se poprvé stal domácím seniorským šampionem, když v Ostravě porazil domácího Marka Vaněčka. Souboj dvou velkých talentů ovládl 3-2 na body.

A de facto si tím pojistil lístek s nejlepším místem do Lucerny. „Souboj s Markem byl hodně vyhecovaný, každý na něj čekal. Mě očekávání spíše motivovala, než svazovala. Je skvělé, že tu je vzájemný tlak, tohle soupeření nás může jen a jen posouvat. Je super si každý rok připomenout, že jsem nejlepší,“ vrací se více jak měsíc zpět v čase do moravskoslezské metropole.

Dvaadvacetiletý Vaněček se loni na Grand Prix Ústí nad Labem utkal coby domácí jednička těžké váhy s italskou hvězdou Clementem Russoem a rozhodně nezklamal. Na Havla nyní v této pozici čeká neméně těžký rival.

Sedmadvacetiletý Erislandy Savón. Úřadující bronzový medailista z olympiády v Riu 2016 a hlavně světový šampion z mistrovství světa, které vrcholilo v německém Hamburku na začátku září. Tam dokázal synovec jednoho z nejlepších amatérských boxerů historie – Félixe Savóna – dokonale pomstít své poslední dvě velké prohry.

V Riu nestačil na skvělého Kazacha Vasilije Levita, o rok dříve ve finále světového šampionátu na Rusa Jevgenije Tiščenka. Oba v německém přístavním městě na své cestě ve stejných fázích turnaje zdolal. Muže s aktuální bilancí 245 výher a 24 porážek vyzve v jeho 270. duelu kariéry ve středu večer Havel.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE ZDE!

NOVINKY A INFORMACE O VSTUPENKÁCH NA SOUBOJ EVROPA VS. KUBA NALEZNETE ZDE!

AKTUALITY SLEDUJTE TAKÉ NA FACEBOOKU ČESKÉ BOXERSKÉ ASOCIACE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze