Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Slezák zemřel na vnitřní krvácení, rodina prosí o klid. Přítel Osička se zlobí na média

Karel SlezákKarel SlezákPRAHA – Ve středu 7. února zemřel ve věku třiasedmdesáti let Karel Slezák, který na sebe strhl pozornost potyčkou s kameramanem televize iDnes.cz Alexandrem Šulcem. Příčinou Slezákova úmrtí byla disekce aorty, který způsobila vnitřní krvácení.

Co přesně se po ukončení druhého kola prezidentské volby poslední lednovou sobotu stalo? V jenom ze sálů, kde Zemanovi stoupenci slavili prezidentovu výhru zkolaboval - i kvůli většímu množství alkoholu - proruský aktivista a člen pražské KSČM Milan Rokytka. Svým zhroucením přitáhl pozornost novinářů, kteří ještě po odchodu hlavy státu zůstali na místě.

VÍCE K INCIDENTU:

Tomu se snažil pomáhat právě Karel Slezák, který byl v místě coby akreditovaný novinář.

Během několika minut se celá situace vyostřila a došlo k fyzickému konfliktu mezi Slezákem a Alexandrem Šulcem pracující pro iDnes.cz.

Muž, který spolupracoval s Pražským zpravodajem, se následně v pořadu iDnes.cz – Rozstřel – za své chování kameramanovi omluvil. Přesto se kolem jeho osoby strhl obrovský humbuk.

V úterý 7. února, necelé dva týdny po incidentu, Slezák náhle zemřel. „Prosíme tímto veřejnost i tisk, aby respektovaly naše soukromí a daly nám potřebný čas vyrovnat se s naší tragickou ztrátou. Karel nás opustil ve středu 7. února na následky disekce aorty (porušení celistvosti vnitřní vrstvy srdečnice, v níž vznikne „trhlina“ a protéká jí krev). Děkujeme,“ zní v prohlášení Slezákovy rodiny, které má Profiboxing.cz k dispozici.

Důvodem prohlášení jsou některá překroucená tvrzení v médiích spojená s úmrtím Karla Slezáka především v bulváru a také na iDnes.cz.

Svého dlouholetého kamaráda se už ve čtvrtek zastal Rostislav Osička, bronzový medailista z ME 1979 a muž, který v boxerském ringu vybojoval na 350 zápasů a nyní připravuje v pražském Solárium Fitness BBC své následovníky.

„To, co se kolem Karla dělo, se mi vůbec nelíbí. Ano, přehnal to, na druhou stranu ti novináři lezli, kam neměli. Místo toho, aby se snažili pomoct, tak je zajímal co nejlepší video, nebo fotka. A byli vlezlí, měli ty provokativní výrazy v obličeji. Nebyla to žádná bitka, jen ho pošťouchal. Sami jsme se tomu na trénincích s kluky smáli,“ řekla Profiboxing.cz legenda českého rohování.

„Karel ke mně chodil boxovat spoustu let, dříve boxoval za Kladno druhou ligu. Byl to sportovec, slušný člověk, který organizoval koncerty. Co se stalo, je hodně smutné a vůbec není správné, jak jednostranně a tendenčně se k celé situaci média postavila,“ dodal Osička, který se po konci kariéry věnuje také umělecké činnosti.

Profiboxing.cz se tímto připojuje k vyjádřením upřímné soustrasti rodině Karla Slezáka.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze