Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pořád bude MOV tvrdit, že byla kvalifikace dobrý nápad? Covid-19 mají Csemez i Rus

Kovacs a Csemez / zdroj foto: Slovenská tisková agenturaKovacs a Csemez / zdroj foto: Slovenská tisková agenturaPRAHA – Jak se dalo předpokládat, počet nakažených boxerů (či dalších účastníků), kteří se zúčastnili nesmyslné březnové olympijské kvalifikace v Londýně, se postupně rozrůstá. V posledních dnech přibyli na seznam s onemocněním Covid-19 také Slovák Andrej Csemez a ruský trenér Anton Kadušinov.

Je to pár dní, kdy se objevila v agenturách zprávách o tom, že z evropské boxerské olympijské kvalifikace v Londýně vrátili s novým typem koronaviru SARS-CoV-2 v těle tři zástupci turecké výpravy.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) následně vydal prohlášení, že za nic coby organizátor soutěže nemůže, protože v té době ještě v Anglii nebyla žádná restriktivní opatření. A že se boxeři mohli nakazit už předtím na různých přípravných kempech (o důvod více následně přes 300 z nich a další doprovody nahnat na jedno místo).

Ještě během víkendu přibyli tři zástupci chorvatského týmu, jeden boxer a dva trenéři.

„My jsme v dobrovolné karanténě už od příletu. Každý dle možností. Už nám chybí pár dní, ještě před návratem se chceme nechat dobrovolně testovat, Tomi Kovacs (předseda Slovenské boxerské federace, který byl na turnaji také) nám zajišťuje testy,“ řekl tehdy v rozhovoru pro Profiboxing.cz a LN šéftrenér slovenského boxu Pavol Hlavačka.

Na ty také došlo. A u Andreje Csemeze, nejúspěšnějšího slovenského boxera posledních let, vyšly pozitivní. Jelikož trávil karanténu u svého kouče Kovacse spolu s dalším jeho svěřencem Viliamem Tankém, všichni si ji musí o dva týdny prodloužit.

„V úterý jsme měli už jít všichni domů, proto jsem zařídil ty testy, abychom měli jistotu. Já byl s kluky v karanténě u mě v akademii v Matúškově a byli testovaní jako první. Bohužel u Andreje byl výsledek pozitivní,“ řekl slovenským médiím Kovacs, který dodal, že jeho chráněnec měl během letu z Anglie teplotu, ale doma už byl v pohodě. Neměl ani další příznaky.

Přesto si bronzový z mistrovství EU 2018 a bronzový z Evropských her 2019 z britské metropole přivezl onemocnění, které nyní až hystericky děsí celý svět.

A nebyl poslední, ve čtvrtek informovaly agentury o pozitivní testu ruského kouče Antona Kadušinova. Netřeba dodávat, že také on se zúčastnil londýnských bojů, které se první dva konaly před zraky diváků, až třetí den bylo hlediště prázdné. Ještě před dokončením rozpisu bylo oznámeno, že je kvalifikace předčasně ukončena.

Zúčastnilo se jí také šest českých reprezentantů, tuzemská boxerská asociace žádný pozitivní nález u boxerů i členů týmů zatím neohlásila. Test na koronavirus podstoupil Miloš Bartl, rival Csemeze ze střední váhy, který si ve svém zápase se švýcarským soupeřem přivodil tříštivou zlomeninu zápěstí a bez testu na onemocnění Covid-19 nemohl být operován. V jeho případě dopadlo vše dobře.

Ne tak u Csemeze a jeho kolegů. Pro Kovacse je situace o to složitější, že má těhotnou manželku, se kterou čekají další přírůstek do rodiny. Nyní kvůli pokrytectví MOV, které mezitím přesunulo olympiádu do roku 2021, musí být odděleně další dva týdny...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze