Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Způsobí koronavirus a posunutí OH odliv amatérů k profi? Hvězdný Davis má dilema

Keyshaw Davis / zdroj foto: olympijský tým USAKeyshaw Davis / zdroj foto: olympijský tým USANEW YORK – Pandemie koronaviru a s ním spojené odložení olympijských her v Tokiu na příští rok může mít neblahý dopad na amatérský box, který má ostatně nyní svých problémů dost. Ať už kvůli AIBA, nebo MOV a nedávné londýnské kvalifikaci...

Když padlo rozhodnutí, že se Hry v Tokiu uskuteční až v roce 2021, odstartovaly spekulace, dohady, které ještě nějakou tu dobu budou pokračovat. MOV má sama se sebou starostí více než dost, ostatně důkazem budiž, že ho vlastně nic krom Tokia 2021 nezajímá.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A jednotlivé sporty mohou mít kvůli tomuto – sice logickému – kroku velké problémy. Nejinak tomu je v amatérském boxu, který momentálně nemá pevnou vládu. Zkorumpovaná Mezinárodní boxerská asociace AIBA přišla o olympijský status, Mezinárodní olympijský výbor MOV pak dohlíží primárně jen na kvalifikací pro Hry.

Že mu to příliš nejde, o tom už jsme psali a psát ještě budeme.

Pro řadu boxerů mělo být Tokio vrcholem amatérské kariéry. Jejím završením a vstupenkou pro přestup k profíkům. Pro Profiboxing.cz o tomto už při loňské návštěvě Prahy mluvil skvělý Francouz Sofiane Oumiha, nyní se přidal asi nejlepší z Američanů, jednadvacetiletý Keyshaw Davis.

„Jsem na cestě k profesionálům!“ napsal na svůj Instagram s „varováním“ pro lehkou divizi, které momentálně mimochodem vládne Ukrajinec Vasyl Lomačenko.

„Nebudu lhát, přemýšlím o tom, nejspíše to udělám, ale nejsem ještě rozhodnutý, jak to mohlo vypadat,“ řekl následně stříbrný z posledních Panamerických her i mistrovství světa pro ESPN poté, co svým statusem rozpoutal slušný humbuk.

„Už když jsem v sedmi letech začal boxovat, byla olympiáda mý snem. Nepřemýšlel jsem o tom, co by následovalo, prostě jsem chtěl na olympiádu. Teď je ale vše trochu jinak. Já se cítím být profíkem už nyní, jestli mi rozumíš. A pokud jsou Hry odloženy, proč nenastartoval svoji kariéru v profi a případně se pak zase vrátit na olympiádu,“ připomněl skutečnost, že nyní jsou oba světy propojeny více než dříve.

Příkladem budiž Uzbek Bachodir Jalolov (6-0, 6 KO). Ten předloni debutoval v profi, stihl šest zápasů, poté „vystřílel“ rivaly na světovém šampionátu a jako první profík slavil amatérský titul mistra světa, nedávno stihl opanovat i asijskou kvalifikaci, čímž si zajistil olympijské hry. A je jedno, zda budou v létě, nebo až příští rok, minimálně výsledky dokončených kvalifikací už nikdo měnit nebude.

Z té americké, která ani neodstartovala, se v jeho váze kvalifikuje na Hry pět boxerů, což by pro Davise nemělo být problém... „Musím to probrat se svým týmem. Doma mám podporu, ať se rozhodnu jakkoliv. Myslím ale, že nyní je ideální příležitost jít do profesionálního ringu. A pak se uvidí, co bude,“ dodal talentovaný mladík, který má na kontě 85 amatérských zápasů, z nichž dokázal 74 opanovat.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze