Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Francouzi na rekordní Grand Prix v Ústí budou. Pobít se s Kubánci přijede i Oumiha

Sofiane Oumiha (vlevo) v Praze / zdroj foto: report fotoSofiane Oumiha (vlevo) v Praze / zdroj foto: report fotoÚSTÍ NAD LABEM – Francouzský mistr světa a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Sofiane Oumiha je další hvězdou, která se představí příští týden na jubilejním 50. ročníku Velké ceny Ústí nad Labem v boxu. Již dříve účast na tradičním turnaji potvrdila reprezentace Kuby s řadou světových šampionů i olympijských vítězů.

„Konkurence bude letos opravdu skvělá,“ pochvaloval si prezident České boxerské asociace (ČBA) a ředitel turnaje Svatopluk Žáček. Přihlášeno je rekordních 130 mužů a 62 žen z 30 zemí, pořadatelé musí poprvé v historii připravit dva ringy. „V jednom bychom vše odboxovat nestihli,“ řekl Žáček ČTK.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Organizátoři proto museli upravit plány organizace a zajištění turnaje, nově například budou potřebovat dvě počítačové sestavy pro rozhodčí. „Snad se se vším popereme. Musíme,“ podotkl šéf českého amatérského boxu. Prostředí ve Sportcentru Sluneta se bude upravovat i před sobotním finálovým programem, který se uskuteční už jen v jednom ringu.

Paradoxem je skutečnost, že Žáček se dostal do situace, když už musel kvůli ubytování některé reprezentace odmítnout a zrušit jejich účast. Na tuto listinu se měli dostat také Francouzi, u kterých nebylo jasné, zda přijede právě Oumiha. Když ale usměvavý bijec účast v oblíbeném Česku přislíbil, pořadatelé pochopitelně změnili názor.

Jedna z největších postav současného světa amatérského boxu se představí na severu Čech podruhé, v tuzemsku pak potřetí.

Na severu Čech se poprvé od roku 2012 uskuteční i zápasy žen, které byly do programu opět zařazeny s ohledem na jubilejní 50. ročník turnaje. „Jak to bude v příštím roce, uvidíme. Bude záležet i na termínových kalendářích,“ řekl Žáček.

Již nyní je ale jisté, že se v Ústí nad Labem nepředstaví nejlepší český amatérský boxer současnosti Zdeněk Chládek, který je zraněný. Pětinásobný vítěz turnaje má problémy s ramenem. Chybět bude také tuzemská jednička těžké váhy Jirka Havel, který si natrhl biceps. Česká reprezentace se již nyní v Ústí připravuje.

GP Ústí nad Labem se uskuteční od 22. do 25. května, finálový večer pak ze záznamu odvysílá stanice O2 TV Sport.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze