Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dr. Wu odstoupil pro dobro boxu z čela AIBA. Stane se ale čestným prezidentem

  • Napsal Antonín Vavrda

Dr. Wu Ching-KuoDr. Wu Ching-KuoLAUSANNE – Dr. Wu Ching-Kuo odstoupil z čela Mezinárodní asociace amatérského boxu (AIBA). Tchajwanský funkcionář byl od října suspendován kvůli porušování stanov a manažerským chybám, s rozhodnutím disciplinární komise však nesouhlasil a hrozil žalobou. Nyní rezignoval „pro dobro sportu“.

Wu Ching-Kuo a představitelé AIBA se dohodli na tom, že ukončí všechny vzájemné soudní spory a disciplinární případy. Sedmdesátiletý funkcionář by se měl dokonce stát v organizaci, kterou vedl od roku 2006, čestným prezidentem.

DALŠÍ INFORMACE K TÉMATU:

„Odstupuji v nejlepším zájmu AIBA a boxu, který miluji a věnoval jsem mu celý život. Chci pomoci zajistit hladké předání novému vedení,“ uvedl Wu Ching-Kuo. Zároveň složil funkci v patnáctičlenné výkonné radě Mezinárodního olympijského výboru, kterou vykonával pět let. Členem MOV nadále zůstává, je jím od roku 1988.

Disciplinární komise mu vyčítala, že činil ekonomická rozhodnutí bez schvalovacího procesu nebo mylně informoval média a národní federace o finanční situaci AIBA. Organizace se údajně dostala na pokraj bankrotu s dluhy ve výši 33 milionů eur (843 milionů korun).

Minimálně do mimořádného kongresu 27. ledna bude AIBA šéfovat Ital Franco Falcinelli, jenž se stal dočasným prezidentem po říjnové suspendaci Wu Ching-Kua.

Dr. Wu Ching-KuoDr. Wu Ching-Kuo

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze