Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ČESKÝ BOXER ROKU 2014: Na jedničku Chládka zle doráží Táborský

  • Napsal Profiboxing.cz

Chládek (bílé tílko) a Táborský (modré šortky) na soustředění reprezentaceChládek (bílé tílko) a Táborský (modré šortky) na soustředění reprezentacePRAHA – To nejlepší na konec? Když jsme tradiční ankety na přelom roku spouštěli, věřili jsme, že ano. Jak už to tak ale bývá, opět to tak úplně nevyšlo. O čem je řeč? O anketě, kde jste mohli vybírat nejlepšího (nejpopulárnějšího) českého boxera roku 2014.

Ve výběru bylo celkem deset jmen dle nás těch nejlepších bojovníků domácí scény. Jejich jména byla konzultována i s lidmi z českého boxerského prostředí. Hlasování bylo se od začátku přelévalo dle toho, jak který z boxerů sdílel, nebo informoval své přátelé o jeho průběhu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nejprve se dostal do vedení znojemský Tomáš Bezvoda, poté pražský tvrďák David Hošek, pronásledován dalším pražským boxerem Danielem Táborským. Všechny posléze přeskočil obhájce Erik Agateljan.

Poslední hodiny ale opět všechno přesypaly a se ziskem 32,1 procent nakonec může poprvé slavit Daniel Táborský, tuzemská jednička těžké váhy, která se připravuje na bitvu jara o post vládce supertíhy s Pavlem Šourem. Jen s těsnou ztrátou skončil druhý Erik Agateljan (30,5 procent), třetí pak už s výraznějším odstupem David Hošek (15,4 procent).

Fanouškovskou anketu jsme ale nejspíše – stejně v případě té o nejkrásnější českou boxerku, která už chyběla letos – dělali naposledy. Zatímco při „celosvětových" hlasování, kde nikde nejde nikomu o osobní zájem, probíhá všechno v pořádku, v případě těch „domácích" se opět potvrdila malost některých zúčastněných.

Podezíravost některých a vynalézavost dalších bohužel nezná mezí, přestože v této anketě skutečně nejde o nic více, než jen se bavit, sledovat jak se přelévá pořadí a mít se jednoduše o čem bavit mezi kamarády. Vítěz kromě jména v titulku článku nezískává nic více. Žádnou cenu, nic!

Kvalita je již ve vybraných jménech, výsledek hlasování už není tak důležitý a je to skutečně jen jednoduše „soutěž oblíbenosti", která by měla bavit. Dokud to ale někteří nepochopí, jednoduše tyto ankety zveřejňovat nebudeme, přestože nás to kvůli té (věříme) většině hlasujících, kteří účel pochopili, mrzí.

Jako již tradičně přidáváme kromě naší ankety také tu, ve které jsme v jednotlivých kategoriích oslovili odborníky na slovo vzaté – lidi, kteří se kolem českého boxu pohybují a znají ho. Mimochodem také zde mezi boxery roku zvítězil díky mimořádně kvalitní sezoně Táborský, který dostal stejně hlasů jako dlouholetá domácí jednička Zdeněk Chládek.

INFORMACE K NOMINOVANÝCH ČESKÝM BOXERŮM NAJDETE ZDE!

VÝSLEDKY ANKETY O ČESKÉHO BOXERA ROKU 2014 DLE FANOUŠKŮ PROFIBOXING.CZ

{acepolls 72}

ANKETA ODBORNÍKŮ, KTERÁ HODNOTÍ ČESKÝ BOXERSKÝ ROK 2014 (Letošní výsledky byly kromě dvou kategorii hodně vyrovnané respektive se většinou nenašlo jméno, které by objektivně dominovalo, což se projevilo také také, že 3 kategorie mají dle hlasů dva vítěze):

KADET ROKU: bez jednoznačného vítěze

JUNIOR ROKU: Jakub Korbel

BOXER ROKU: Zdeněk Chládek a Daniel Táborský

BOXERKA ROKU: Martiná Schmoranzová

TRENÉR ROKU: Michal "Míťa" Soukup

OBJEV/TALENT ROKU: Jakub Korbel

FUNKCIONÁŘ ROKU: Václa Chocholoušek (generální sekretář ČBA)

ROZHODČÍ ROKU: Antonín Gašpar a Pavel Hynek

TURNAJ ROKU: Grand Prix Ústí nad Labem a MČR v Plzni.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze