Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerské sbohem. Chládek po více než 370 zápasech ukončil kariéru, zdraví už nedrželo

  • Napsal Profiboxing.cz

Zdeněk ChládekZdeněk ChládekPRAHA – Dlouholetá česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek končí s boxem. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech, a to ze zdravotních a rodinných důvodů, ale i vzhledem k současné nejistotě v době pandemie koronaviru. V budoucnu se chce věnovat trénování ve vlastní boxerské akademii.

„Ukončuji dlouholetou sportovní vrcholovou kariéru,“ oznámil třicetiletý Chládek na svém facebookovém profilu. „Sportu se budu věnovat nadále. Nyní se chci zaměřit na lidi, kteří mají zájem se naučit boxovat. Ať už jako hobby nebo vrcholově. Do budoucna plánuji vlastní tělocvičnu, jakmile se situace uklidní,“ dodal s poukazem na současná opatření vynucená pandemií koronaviru.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Právě šíření nákazy covid-19 přitom Chládkovi tak trochu nahrálo, protože po únorové operaci ramena dostal šanci stihnout o rok odložené olympijské hry. Přestože se ukázalo, že rameno je poškozené víc, než se čekalo, snahu o návrat měl. „Byl jsem s reprezentací na soustředění, ale nebylo to ono. Ruka mě bolí i teď za běžného života a zdraví je na prvním místě,“ řekl ve větším rozhovoru Ústeckému deníku.

Chyběla mu navíc rodina s malým synem, k tomu se přidala všeobecná nejistota. „Tokio se už o rok posunulo a teď podle mě stejně nikdo pořádně neví, co bude a co ne, kdy se bude boxovat. A pro mě to byl ztracený čas. Připravovat se na mistrovství Evropy nebo světa, to by třeba byla ještě motivace, ale takhle ne,“ vysvětlil důvody, proč se rozhodl skončit.

Účastník olympijských her v roce 2012 v Londýně se od zisku světového juniorského bronzu v roce 2008 nedočkal mezi seniory kýžené medaile. Na mistrovství Evropy bylo jeho maximem čtvrtfinále, ve kterém minimálně v roce 2015 prohrál hodně sporně, a na světovém šampionátu osmifinále. Pětkrát vyhrál prestižní Velkou cenu Ústí nad Labem.

Má doma také sedmnáct titulů mistra republiky, devět z toho mezi seniory. Poslední ale po hříchu už z roku 2016, na dalších třech už mu právě zdravotní problémy nedovolily startovat.

Kariéra Zdeňka ChládkaKariéra Zdeňka Chládka

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze