Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Box: čtvrtý nejvyhledávanější sport OH. V Česku pak vládne skateboarding

  • Napsal Profiboxing.cz

Box na OHBox na OHPRAHA – Olympijské hry v Tokiu se rozjely už minulý pátek, a i přes současné koronavirová omezení jde jednoznačně o nejsledovanější (nejen) sportovní událost současnosti. Tomu odpovídají i různé analýzy, ankety a podobně. Jednu takovou udělala marketingová agentura Koozai.

Koozai Group sídlí na britských ostrovech, v branži pak funguje už patnáct let. Tentokrát se zaměřila její analýza (výzkum) na to, které sporty jsou v zemích celého světa nejsledovanější.

Z tohoto pohledu vyšlo, že box, který se přitom po posledních hrách v Riu ocitl nad propastí kvůli korupci ve vlastních řadách, je čtvrtým nejvyhledávanějším sportem z olympijské rodiny, která čítá celkem 39 odvětví.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Asi nepřekvapí, že na prvním místě je v tomto ohledu fotbal, který zaznamenal téměř pět milionů vyhledávání měsíčně ve 188 zemích světa, kde šlo měření provést. Poněkud překvapivě je ale na druhém místě skateboarding s téměř třemi miliony vyhledávání, přičemž 40 procent z tohoto čísla míří za Brity, které zjevně jeden z nových olympijských sportů nadmíru zajímal.

Nesmírně populárním se ve vyhledávání stal skateboarding také v USA (823 tisíc) a Německu (201 tisíc), v obou zemích to tento sport řadilo na první místo vůbec, totéž pak platí také pro Českou republiku a Slovensko. Možná i z tohoto pohledu se nelze divit, že právě tento sport má jistotu, že se objeví také na hrách v Paříží. Naopak další nováčkové v žebříčku Top 15 chybí, včetně karate a softbalu, pro které je to letos v Tokiu (obnovená) premiéra a zároveň zase hned derniéra.

Vyhledávání sportů na OHVyhledávání sportů na OH

Z vyhledávaní vzešly další zajímavosti – tak třeba ve fotbalem posedlé Uruguayi nejvíce žerou lidé házenou, v Egyptě si pak zase nejvíce lidí zjišťovalo informace o šermu. Podobně možná překvapí, že se v Brazílii, Turecku a Polsku stal jedničkou golf.

Pokud se pak z celé tabulky vyjme fotbal, pak nejpopulárnějším (nikoliv nejvyhledávanějším) sportem je celosvětově tenis. Následují golf a box, který vládne mimo jiné v Mexiku a Argentině. Tak snad se rohovnickému sportu přece jen blýská na lepší časy...

Vyhledávání sportů na OHVyhledávání sportů na OH

Vyhledávání sportů na OHVyhledávání sportů na OH

Vyhledávání sportů na OHVyhledávání sportů na OH

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze